No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dnes sa vyzbrojte dáždnikmi aj teplejším oblečením, meteorológovia vydali výstrahy

Jesenné počasie dáva v týchto dňoch o sebe vedieť. Po uplynulých hmlistých ránach nás dnes, 23. októbra, čaká dážď i silný vietor. Meteorológovia vydali pred týmito prírodnými javmi výstrahy.

Počas dňa by vám nemali chýbať dáždniky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre Gemer-Malohont výstrahu druhého stupňa. „Ojedinele sa očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 55 - 65 milimetrov,“ informuje SHMÚ, podľa ktorého tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Podľa meteorológov sú predpokladaný úhrn a intenzita zrážok v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je zvýšená. Výstraha platí pre celý región Gemer-Malohont.

V okrese Revúca však dnes večer, 23. októbra výstrahu pred dažďom vystrieda výstraha pred silným vetrom. Podľa SHMÚ sa v okrese Revúca ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h). „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ avizuje SHMÚ.

Zdroj: Rimava.sk (Spracované podľa SHMÚ)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross