No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do Fiľakova mieri investor z automobilového odvetvia. Vytvorí desiatky pracovných miest

Zdroj: FB Ondrej Lunter

FIĽAKOVO – Do priemyselnej haly vo Fiľakove mieri investor, ktorý uspel vo verejnom výberovom konaní. Spoločnosť Patak motors tu plánuje sériovo vyrábať štýlový mestský automobil v dizajne 30. rokov, s ktorým uspela ako so start-upom.

Do regiónu s vysokou nezamestnanosťou ako je Fiľakovo to prinesie desiatky nových pracovných miest „V tejto chvíli sme tesne po vyhodnotení výberového procesu a ja verím, že v horizonte najbližších týždňov bude už spoločnosť mať svoje technológie nasťahované v novej hale a že sa spoločne uvidíme priamo tam, počas slávnostného predstavenia celého projektu. Pri tejto príležitosti mi nedá nespomenúť, že tento projekt, ktorý reálne prinesie do regiónu s vysokou nezamestnanosťou desiatky nových pracovných miest, bol takmer odsúdený na zánik," uviedol na tlačovej konferencii predseda BBSK Ondrej Lunter.

Článok pokračuje pod reklamou


„Som veľmi rád, že do areálu bývalého Kovosmaltu prichádza investor, ktorý tu vytvorí minimálne 36 pracovných miest na minimálne päť rokov, s možnosťou predĺženia na ďalších päť rokov. Bojujeme už viac ako šesť rokov, aby sme odstránili urbanistickú jazvu po bývalom výrobnom podniku a vytvorili nové pracovné miesta. Museli sme prekonať nesmierne množstvo prekážok, veľa ľudí nás od tohto zámeru odhováralo, ale som rád, že sme sa nevzdali a všetci skeptici majú potvrdený opak - že stálo za to, byť tých 6 rokov optimistom,“ informoval primátor Fiľakova Attila Agócs.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross