No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do novozvoleného parlamentu zasadnú aj staro-noví ľudia z regiónu

perex-volby2016Do marcových parlamentných volieb kandidovali za jednotlivé strany aj ľudia z Rimavskosobotského regiónu. Po vyhlásení novej vlády si niektorí z nich zasadnú do parlamentu. Medzi nimi budú nielen známe tváre, ale aj jedna nová. Pozrite si, kto si z regiónu zasadne do kresla na hradnom vŕšku.

Do kresla si opäť zasadne Zsolt Simon, ktorý vo voľbách kandidoval za stranu Most-Híd. Svoje rozhodnutie však po zostavení novej vlády zmenil a zo strany vystúpil. Podľa informácií NR SR by mal byť členom Zahraničného výboru NR SR. Ďalším „staronovým“ poslancom NR SR bude aj primátor Hnúšte Michal Bagačka (SMER-SD). Hoci sa vo voľbách „neprekrúžkoval“ do parlamentu tým, že strana SMER-SD má svoje zastúpenie vo vyšších postoch, tak sa poslanec posunul nad „červenú čiaru“. Zasadnúť by si mal do Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti ako aj byť členom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS.

Novou tvárou parlamentu, pochádzajúcou z regiónu, je učiteľ Stanislav Mizík z obce Rovné na severe Rimavskosobotského okresu. Kandidoval za Ľudovú stranu Naše Slovensko. Poslanec by mal byť členom Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

Spomedzi kandidujúcich strán mala v rámci Rimavskosobotského okresu silné zastúpenie Strana maďarskej komunity, ktorú od kresiel na hradnom vŕšku delilo necelé percento, získala 4,04 percent. V okrese však dosiahla SMK 20,66 percent a skončila tak ako druhá najpreferovanejšia, hneď po strane Smer-SD.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross