No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do okresu Rimavská Sobota mieri investor, žiada štát o podporu

cestaDo okresu Rimavská Sobota chce prísť nový investor. Závod plánuje postaviť spoločnosť Hyca so sídlom v Pezinku, ide o výrobu nadstavieb na nákladné autá. Výška celkovej investície by sa mala pohybovať vo výške viac ako milión eur. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ spoločnosti Hyca Pavol Cagáň. Podľa jeho slov majú už priestory v Pezinku malé a kapacitne nepostačujú ich expanzii. „Rastieme obratovo každý rok približne o 30 percent a budúci rok máme v pláne ďalšie aktivity vo výrobe,“ povedal riaditeľ spoločnosti Hyca. „Celú sériovú výrobu by sme posunuli do Hnúšte,“ avizuje Cagáň, podľa ktorého by u nich zostali iba špeciály, ktorých vyrábajú menej ako päť kusov. Zamestnať podľa neho plánujú približne 20 ľudí, prvých dvoch z regiónu už pritom zaúčajú a veľmi sa potešili, že by sa mohli vrátiť do regiónu.

Podľa informácií Ministerstva hospodárstva SR už investor požiadal štát o poskytnutie pomoci vo výške 660 tisíc eur. Z toho 420 tisíc eur bude štátna pomoc vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok a dlhodobý nehmotný majetok a zvyšok vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta. Ministerstvo zároveň avizuje, že požadovaná výška investičnej pomoci je v súlade s nariadením vlády a zákonom o investičnej pomoci.

Prijatím zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov (v rámci ktorého sa realizuje aj Akčný plán okresu Rimavská Sobota), z decembra 2015, bola znížená hranica minimálnej investície, pri ktorej bude investorovi poskytnutá pomoc aj zo strany štátu. V prípade Rimavskej Soboty sa táto hranica znížila z úrovne 3 miliónov na 200 tisíc eur. „Aj to nám prispelo k rozhodnutiu, že ideme do toho,“ povedal Pavol Cagáň, podľa ktorého sa rozhodovali medzi Rimavskou Sobotou, Veľkým Krtíšom a Poltárom.

Redakcia Rimava.sk požiadala o stanovisko ministerstvo hospodárstva.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross