No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do opravy bývalého LUXu sa pustia aj keď sa nedohodli s mestom

lux-rimavska sobotaBudovu Pavilónu služieb pri bývalom LUXe na Družstevnej ulici v Rimavskej Sobote chcú zrekonštruovať a zatepliť aj napriek tomu, že mesto nepredá pozemky v jej okolí. Ako ďalej Rimava.sk informoval majiteľ budovy, Štefan Czakó, s prácami začnú začnú akonáhle bude ukončené verejné obstarávanie, pravdepodobne po prázdninách. "Urobí sa zmluva a ideme stavať," povedal Czakó, ktorý chcel odkúpiť mestské pozemky pri budove, ako tvrdí, aby skrášlil a ochránil okolie pred vandalmi. Na pozemkoch ale stojí aj drevený stánok slúžiaci ako potraviny."Mesto nie je ochotné pozemky odpredať. Budova bude vyzerať pekne a okolie bude ako na Dúžavskej ceste. Keď toto mesto chce, tak nech to má," povedal Czakó. Zároveň spomenul, že okrem zveľadenia okolia nebudú môcť zrealizovať ani výstavbu výťahu pri budove pavilónu služieb. Podľa jeho slov to majú podnikatelia, ktorí chcú v Rimavskej Sobote do niečoho investovať, ťažké. Uviedol, že mesto ako keby bolo štátom v štáte.

Odpredaj pozemkov, o ktoré podnikateľ žiadal, neodsúhlasili poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva v apríli. Poslanci požadovali písomnú dohodu medzi podnikateľom a majiteľkou aj prenajímateľkou susediaceho stánku s potravinami. K dohode ale nedošlo. Podnikateľ ponúkal na svoje náklady zrekonštruovanie priestorov pre potraviny vo svojej budove s polovičným nájmom. Podľa vlastníčky drevenej stavby Vlasty Ostrihoňovej ich majiteľ budovy nechcel odškodniť za zrušenie stánku a potraviny by zároveň za prenájom mali platiť vyššie nájomné ako doposiaľ. Ako na rokovaní mestského zastupiteľstva uviedol poslanec Ján Végh, ktorý sa hlasovania zdržal, k dohode zrejme nedošlo kvôli nevýhodnej ponuke medzi podnikateľmi. Podľa poslanca Jána Čemana dohodu požadovali, lebo nechceli poškodiť občanov, nakupujúcich v potravinách.

Budovu Elektrónu chcú zrekonštruovať za viac ako 450 tis. eur, pričom 60 percent financií získal majiteľ z nenávratného finančného príspevku z ministerstva hospodárstva.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Pozemky pri bývalom LUXe mesto nepredá. Padne trestné oznámenie?
R. SOBOTA: Chcú obnoviť bývalý LUX, potrebujú písomnú dohodu s potravinami

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross