No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do práce na bicykli. Pozrite si, kto v súťaži najazdil najviac kilometrov v rámci R. Soboty

Uplynulý mesiac máj patril aj celoslovenskej súťaži s názvom Do práce na bicykli. Do jej 5. ročníka sa po druhýkrát zapojila aj rimavskosobotská samospráva. V rámci nej sa do súťaže zapojili tri družstvá, ktoré v 250 cyklojazdách celkovo najazdili viac ako 700 kilometrov. Z toho jeden tím najazdil viac ako 500 kilometrov. A ktoré družstvo to bolo?

Predstavme si najskôr jednotlivé tímy z Rimavskej Soboty. Do súťaže sa zapojilo družstvo s názvom Mesto Rimavská Sobota, ďalej tím best Automax a tretím družstvom bola Štvorka z EZŠZO (Základná evanjelická škola Zlatice Oravcovej Rimavská Sobota). Na treťom mieste v rámci mesta sa umiestnil tím best Automax, ktorý v rámci svojich 14 jázd najazdil vyše 121 kilometrov. Druhé miesto so 74 jazdami a s viac ako 136 kilometrami obsadilo družstvo Mesto Rimavská Sobota. Minuloročné prvenstvo obhájila Základná evanjelická škola Zlatice Oravcovej, ktorá so svojím družstvom Štvroka z EZŠZO v 162 jazdách najazdila vyše 523 kilometrov. Ako povedal pre Rimava.sk riaditeľ školy Radomír Leicher, toto víťazstvo ich veľmi teší. Podľa jeho slov vidieť stúpajúcu tendenciu používania bicyklov či kolobežiek aj u žiakov, hoci sa do súťaže zapojili zamestnanci školy. „Ten stúpajúci trend vidieť v počte bicyklov. V stojanoch ich zvyklo byť len zopár počas týždňa. Od minulého roka ich tam je približne desať,“ poznamenal. 

Rimavská Sobota sa uplynulý rok zapojila do súťaže po prvýkrát. Vtedy samosprávu zastupovalo celkovo osem tímov, ktoré spoločne najazdili takmer 600 kilometrov.

Cieľom tejto národnej kampane bolo podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross