No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do R. Soboty mieria štyria Brazílčania, vráti sa aj Langa

24. januára 2023 | | |  | 
Foto: FB MŠK Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Možnými posilami na jarnú časť pre MŠK Rimavská Sobota sú štyria hráči z Brazílie a po dlhšej dobe by sa mal do klubu vrátiť aj Francúz Carl Langa. Rimava.sk o tom informoval športový klub.

Najmladšou posilou by mohol byť Luis Eduardo, ktorý sa narodil v roku 2004. Ide o pravého obrancu a defenzívneho záložníka. Ďalšou posilou by mohol byť Rafael de Faria, ročník narodenia 1997. De Faria je ľavý obranca.

Článok pokračuje pod reklamou


Na ľavé krídlo by mohol prísť rýchlostný hráč Paul Augusto, ktorý sa narodil v roku 1999. Štvrtou brazílskou posilou by mohol byť Filipe Ribeiro, ktorý je pravé krídlo.

Do radov MŠK sa vráti aj Francúz Carl Langa, ktorý v Rimavskej Sobote pôsobil v jesennej časti sezóny 2021/2022. Vtedy vsietil za klub jeden gól a odohral vyše 1000 minút. Langa odišiel do normandskej regionálnej ligy, kde hral za klub Bayeux.

Výraznou posilou Soboťanov zo zahraničia bol nigérijský útočník David Fadairo. Ten sa do R. Soboty vrátil v septembri 2022 a začiatkom roku 2023 prestúpil do prvoligového Liptovského Mikuláša. Tam sa stretne aj s rodákom z R. Soboty Rastislavom Václavikom. Fadairo v jesennej časti tejto sezóny nastrieľal celkovo tri góly a pripísal si vyše 880 minút na ihrisku.

Liptovský Mikuláš je momentálne posledný v najvyššej slovenskej súťaži, no v slovenskom pohári sa dostal už medzi 8 najlepších klubov a vo štvrťfinále sa stretne so Skalicou.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross