No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do regiónu putujú dva najcennejšie kovy z kulturistiky, zaslúžil sa o ne Jakub Prokop

15. apríla 2019 | | |  | 

Mladému 28-ročnému kulturistovi z Hnúšte, Jakubovi Prokopovi, po víkende možno spadol kameň zo srdca. Na majstrovstvách Slovenska žien a mužov v kulturistike, ktoré sa uskutočnili v Nitre, porazil svojho niekoľkoročného súpera Miroslava Škadru. Po víkende tak po ňom zlaté žezlo kulturistiky prevzal Jakub Prokop a zabezpečil si tak aj letenku na májové majstrovstvá kulturistiky v španielskej Santa Susanne.

„Jakub bol vo vynikajúcej forme. Bol vyrysovaný veľmi dobre,“ povedal pre Rimava.sk tréner Dušan Ďubek. Ako povedal, Jakub bol dva-tri roky v tieni Škadru. „Stále ho porážal. Ale tento rok má Kubo istú letenku majstrovstvá Európy v klasickej kulturistike v Santa Susane v máji,“ podotkol Ďubek. Jakub v Nitre získal dva tituly majstra Slovenska, vyhral v kategórii do 70 kg a v kategórii klasická kulturistika. Podľa Ďubeka sú to zaslúžené tituly, keďže v obidvoch kategóriách bolo početné zastúpenie pretekárov.

„Som nesmierne rád čo sa mi podarilo, po rokoch druhých miest sa mi konečne podarilo získať titul majstra Slovenska a to dokonca hneď v dvoch kategóriách,“ uviedol pre Rimava.sk Jakub. Podľa jeho slov predchádzajúce roky bola jeho prioritná kategória do 70 kg, tento rok sa s trénerom rozhodli, že nastúpi aj v klasickej kulturistike do 175cm. Ako prezradil, v oboch kategóriách mal za súperov členov širšieho reprezentačného kádra, ako už spomínaného dlhoročného reprezentanta Miroslava Škadru, ktorý je mnohonásobným majstrom Slovenska, viacnásobným majstrom Európy.

Príprava podľa Jakuba prebiehala už od januára. „Všetko išlo v podstate podľa plánu, váha mi šla tentokrát pekne dole takže nejaké vážne problémy sa v príprave nevyskytli až na mierne zranenia, ale to už k tomuto športu patrí. Nakoniec všetko dobre dopadlo,“ zhodnotil. A ktorá je jeho najsilnejšia partia? Podľa mladého kulturistu je to brucho a triceps, hoci ako vraví, v celku má vyrovnané svalové partie, aj keď možno jeho slabinou je prsné svalstvo, ktoré sa mu podarilo zlepšiť.

Hoci ziskom dvoch titulov si Jakub naplnil svoje ciele, nezaspí na vavrínoch. Cieľom je podľa neho byť stále lepším a to od pretekov k pretekom. Nateraz má Jakub menšiu pauzu pred majstrovstvami Európy, ktoré sa odohrajú v prvý májový víkend. Fanúšikovia ho však budú môcť vidieť ako diváka v Hnúšti na majstrovstvách Slovenska.

Jeho príprava tak nekončí, naopak sa pritvrdzuje. Ako povedal, urobí všetko preto, aby podal čo najlepší výsledok. Z toho pramení aj Jakubova vďačnosť za dôveru od SAFKST ako aj reprezentačného trénera Rolanda Brosmana.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Eastlabs.sk - Igor Kopček


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross