No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do Rimavskej Soboty zavíta Radošinské naivné divadlo s komédiou Mužské oddelenie

29. mája 2023 | | |  | 

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie v podaní hercov Radošinského naivného divadla zavíta do nášho mesta už tento štvrtok (1. júna).

V Mužskom oddelení nám autor Stanislav Štepka s jeho typickým humorným pohľadom predstaví už tento štvrtok o 19-tej pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení.

Článok pokračuje pod reklamou


Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre, ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravoval s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Kristína Madarová, Mojmír Caban, Kamil Mikulčík alebo Štefan Richtárech, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Ana Vyparinová Krsmanovič, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

Vstupné: 22€, predaj v Dome kultúry (vchod od tržnice) a online na www.kulturars.sk.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross