No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do stredných škôl v susednom regióne hľadajú nových riaditeľov

Stredná odborná škola technická v Lučenci. Zdroj: soslc.edu.sk

BBSK – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) eviduje málo záujemcov o post riaditeľov stredných škôl. V tomto roku ich čaká výberové konanie v osemnástich školách a školských zariadeniach, no v siedmich sa súčasní riaditelia o funkciu už uchádzať nemôžu. Dôvodom je ich dôchodkový vek.

Župa má naplánované tri vlny výberových konaní, prvú v súčasnosti pripravujú. Záujemcovia sa môžu prihlasovať do 11. mája.

V Lučenci budú pohovory prebiehať na takmer všetkých stredných odborných školách – Obchodnej akadémii v Lučenci, na Strednej priemyselnej škole stavebnej Oskara Winklera v Lučenci, Strednej odbornej škole technickej v Lučenci a Strednej odbornej škole pedagogickej v Lučenci.

Článok pokračuje pod reklamou


Riaditeľa budú meniť aj na veľkokrtíšskom gymnáziu, no tam nastáva špecifická situácia. Vlani sa záujemca nenašiel žiadny a na rok bol poverený riadením školy bývalý riaditeľ.

V augustovej, druhej vlne, čaká výberové konanie aj Gymnázium Fiľakovo. Koncom roka budú pripravovať pohovory pre ostatné školy v krajskej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Ako pre RTVS uviedol predseda BBSK Ondrej Lunter, kraj ponúka riaditeľom nadštandardné platové podmienky. "Toto miesto nie je pre nikoho predpripravené, ale je to maximálne transparentný proces," povedal.

Župa si pripravila aj online kurzy, ktoré môžu záujemcom pomôcť v príprave na celý pohovor. Pracovné ponuky sú už zverejnené aj na známom pracovnom portáli.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross