No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do súťaže Dedina roka môžete prihlasovať svoju obec do konca apríla

Súťaž Dedina roka 2021, ktorá je pod záštitou ministerstva životného prostredia, vstúpila už do 11. ročníka. Svoju obec môžete prihlásiť do súťaže do 30. apríla. O podujatí informuje Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) na svojom webe.

„Aj prostredníctvom súťaže Dedina roka spoznávame obce, ktoré napredujú cez konkurencieschopné a inovatívne projekty, zamerané na proces starostlivosti o vidiecke životné prostredie, a pritom nezabúdajú ani na svoje tradície a rozmanitosť kultúry," podčiarkol minister životného prostredia Ján Budaj.

Článok pokračuje pod reklamouAko zdôraznil generálny riaditeľ SAŽP Michal Maca, porota bude klásť dôraz na kritériá udržateľnosti, koncepčnosti, riadenia samosprávy, ojedinelosti, schopnosti prezentovať sa myslenia obyvateľov a originality prístupov.  "Dôležitý je v neposlednom rade aj  súlad s aktuálnym mottom súťaže o Európsku cenu obnovy dediny, ktoré vyhlasuje Európske pracovné spoločenstvo pre rozvoj vidieka a obnovu dediny,“ povedal Maca.

Tohtoročnou novinkou je spolupráca a organizačné zapojenie všetkých samosprávnych krajov, ktorých zastrešuje Združenie samosprávnych krajov na čele s Jozefom Viskupičom. „Kraje významne prispievajú ku koordinácií regionálneho rozvoja, ktorého motorom sú obce a mestá. Jeho dôležitými prvkami sú cestovný ruch a cezhraničná spolupráca, ktoré majú nadlokálny charakter,“ doplnil Viskupič.

Súťaž Dedina roka sa uskutočňuje každý druhý rok. V roku 2019 sa jej víťazom stala obec Papradno z okresu Považská Bystrica. Víťaz postupuje automaticky do súťaže o Európsku cenu obnovy dediny. Pred štyrmi rokmi, v roku 2017 triumfovala obec Oravská Polhora z okresu Námestovo.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: Dedina roka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross