Dobre rozbehnutý finálový zápas s nečakaným záverom

Po výbornom zápase hráčov HKM Rimavská Sobota v Trebišove, ktorý vyhrali 5:1, sme sa mohli tešiť z postupu do finále východnej skupiny. Súperom našich chlapcov sa stal HK Bardejov, ktorý do finále postúpil cez Gelnicu rovnako v dvoch zápasoch.

Prvý vzájomný zápas finálovej série sa odohral v sobotu, 26. januára, v Rimavskej Sobote.

Finálový zápas východnej skupiny sa začal z ostra. Obe mužstvá nastolili vysoké tempo a hral sa tvrdý a dôrazný hokej. V 8. minúte sa domácim naskytla príležitosť vo forme presilovej hry. Tú sa im však využiť nepodarilo, no pár minút po jej skončení sa ujali vedenia gólom Koniara, po prihrávke od Vilchinskeho strieľal k žŕdke. V prvej tretine sa už stav nemenil aj keď sme na ľade videli niekoľko šancí, hlavne na strane domácich. V druhej tretine narastala aj nervozita, ktorá sa pretavila do menších šarvátiek. V úvode druhého dejstva sa Rimavskosoboťanom podarilo využiť presilovku. Spoza brány prihrával Koniar pred bránu dobre postavenému Budovi, ktorý triafal do odkrytej brány. Nasledovalo niekoľko vyložených šancí domácich, ktorým urputne odolával brankár Bardejova Dzúr, ktorý v celom zápase predvádzal perfektný výkon.

V polovici stretnutia sa do streleckých štatistík zapísali aj hostia. Presilovku využil Leskovjanský, ktorý sa prešmykol cez dvojicu sobotských obrancov a Križana prekonal strelou medzi nohy. Následne rozhodca vylúčil dvoch hráčov Bardejova. Domácim sa tak naskytla obrovská príležitosť aby opäť odskočili o dva góly. A aj sa im to podarilo. V 34. minúte po nastrelení Matušku dotlačil puk do brány Buda. Tretia tretina bola úplne iná ako dve predchádzajúce. Domáci do nej nastúpili ako keby už bolo o všetkom rozhodnuté a k hre pristupovali veľmi nezodpovedne. To zapríčinilo aj ich zakopnutie.

Hneď v úvode prestrelil Lopáček Križana, ktorý mal zakrytý výhľad. Počas zbytku tretej tretiny boli na koni hostia a domáci im nedokázali oponovať. V 52. minúte sa Bardejovčanom počas presilovky podarilo vyrovnať. Od modrej nastreľoval Poláček a odrazený puk od brankára dorážal Česelka. Ku koncu tretiny už každý očakával predĺženie, no 20 sekúnd pred koncom urobili domáci obrancovia obrovskú chybu, ktorú využil hosťujúci Palko a ten v priamom súboji s Križanom s ľahkosťou zakončil. Domáci sa následne ešte snažili vyrovnať hrou bez brankára, no času už bolo málo a tak sa z víťazstva a vedenia v sérií tešili Bardejovčania. Početná divácka kulisa na štadióne v Rimavskej Sobote videla dve tretiny krásneho, dynamického hokeja hodného finále. Bohužiaľ tretiu tretinu domáci odflákli, a tak si sami môžu za prehratý zápas. Aj napriek tomu, môžu byť diváci spokojný so zápasom, ktorý bol určite pohľadný.

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 3:4 (1:0, 2:1, 0:3) STAV SÉRIE 0:1
Góly: 12. Koniar Tibor; 22. Buda Slavomír; 34. Buda Slavomír - 30. Leskovjanský Matúš; 42. Lopáček Tomáš; 52. Česelka Peter; 60. Palko Martin;
Strely: 31:35. Vylúčenia: 1:5 na 2 min. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lesay - Šebeň, Nosek. Diváci: 650.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí v sobotu zavítali na zimný štadión a podporovali našich chlapcov. Druhý zápas série sa odohrá v sobotu, 2. februára o 17:30 v Bardejove. V prípade, že sa nám podarí zvíťaziť a vyrovnať sériu rozhodujúci zápas sa odohrá v nedeľu, 3. februára o 17:00 na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Veríme, že sa nám v Bardejove podarí vyhrať a v nedeľu sa všetci vidíme na štadióne.

Zdroj: Marek Hanzel HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke