No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľní hasiči budú lepšie vybavení na zvládanie katastrof

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrickému samosprávnemu kraju sa spoločne s partnerskou maďarskou Novohradskou župou podarilo získať viac ako 1 milión eur z programu INTERREG na materiálno-technické vybavenie dobrovoľných hasičov, ktoré sa prerozdelí medzi vybrané dobrovoľné hasičské zbory v jednotlivých okresoch oboch krajov.

Musíme urobiť všetko pre to, aby sme naše záchranné zložky pripravili na situácie, ktoré môžu nastať. Hovorím o povodniach a ochrane majetku, o požiaroch a čo najrýchlejších zásahoch pri nich a o katastrofách, ktoré si vyžadujú okamžitú reakciu. Verím, že naša spolupráca bude pokračovať a vytvoríme také podmienky, aby obyvatelia našich krajov žili v bezpečí,“ uviedol župan maďarskej Novohradskej župy Nándor Skuczi.

Článok pokračuje pod reklamou


Dobrovoľní hasiči budú vďaka potrebnej technike lepšie pripravení zasahovať pri veterných smrštiach, záplavách či požiaroch. Súčasťou techniky sú špecializované prívesné vozíky s vybavením pre núdzové prekrývanie striech po požiaroch či veterných smrštiach a súpravy materiálu, ktorý je potrebný na krátkodobé núdzové ubytovanie osôb po mimoriadnych udalostiach.

Ja to časť do skladačky: prevencia katastrof – pripravenosť na katastrofy – reakcia na katastrofy obnova po katastrofách, ktorú potrebujeme urýchlene vyskladať. Je to skladačka, o ktorej vediem dialóg aj s predstaviteľmi našej vlády,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter na tlačovom stretnutí, ktoré sa konalo priamo pred sídlom Dobrovoľného hasičského zboru mesta Fiľakovo. Zároveň ocenil prácu dobrovoľných aj profesionálnych hasičov, ktorí sú podľa jeho slov „najlepšie zorganizovanou organizačnou zložkou v našom štáte.“

Zdroj: Rimava.sk

Na stretnutí za slovenskú stranu vystúpil aj riaditeľ Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru Banská Bystrica Dušan Hancko a člen prezídia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Pavol Zapletal, s ktorými župa na celom projekte spolupracuje.

Ako dodal Dušan Hancko: „Súčasťou projektu je aj zvyšovanie odbornosti a kvalifikácie dobrovoľných hasičov, vrátane rozšírenia vodičských oprávnení na skupinu E, ktorá je potrebná pre ťahanie prívesných vozíkov so zvýšenou hmotnosťou.“

V Banskobystrickom samosprávnom kraji je aktuálne evidivaných 283 dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí, ktoré majú celkovo asi 10-tisíc členov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross