No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým

RIMAVSKÁ SOBOTA – Do verejnej zbierky na podporu ľudí so zrakovým postihnutím sa aj tento rok zapojilo približne 300 miest a obcí na celom Slovensku. Cieľom projektu Biela pastelka je získať finančné prostriedky na realizáciu aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života a tiež upozorniť verejnosť na problémy nevidiacich a slabozrakých, ako aj získať podporu na ich riešenie.

Tento rok oficiálne patrí zbierke Biela pastelka dnešný dátum – 22. september, kedy budete môcť v uliciach stretnúť dobrovoľníkov so zapečatenými prenosnými pokladnicami. Pastelkový tím býva zväčša dvoj až trojčlenný. Dobrovoľníci mávajú oblečené biele tričká s modrým logom zbierky Biela pastelka. Finančné prostriedky zbierajú do bielomodrých papierových pokladničiek, ktoré sú zapečatené nálepkou s popisom.

Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky, ktorá je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich, príležitosťou prejaviť ľudskú ušľachtilosť a solidaritu. Pomáha hľadať riešenia v často ťažkých situáciách, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste.

Článok pokračuje pod reklamou


Nevidiaci a slabozrakí nájdu pomoc v 8 krajských strediskách, v ktorých odborné pracovníčky a odborní pracovníci ročne pomôžu dovedna 3-tisíc klientom. Venujú im viac ako 2-tisíc hodín pomoci. „Aj vďaka zbierke Biela pastelka môžeme naše služby poskytovať bezplatne. Ich dĺžku nelimitujeme, každému klientovi sa pracovníci venujú tak dlho ako potrebuje. Aby sme boli klientom čo najbližšie, najmä vo veľkých krajoch, nájdu nás aj v takzvaných poradenských miestach. Klientom pomáhame nielen ambulantne, ale i v domácom prostredí. Chceme, aby naši klienti žili plnohodnotný a naplnený život, hoci bez zraku alebo s jeho zvyškami,“ uviedla Eliška Fričovská, PR manažérka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. 

Tento rok zbierka trvá takmer celoročne, od 15. januára do 31. decembra, keďže prispieť môžete zaslaním ľubovoľného finančného príspevku prostredníctvom prevodného príkazu, alebo poštovej poukážky na osobitný účet verejnej zbierky, prípadne zaslaním SMS.

Zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Prispieť môžete na účte verejnej zbierky SK2311110000001430258006, SMS správou s ľubovoľným textom na číslo 820 v hodnote 2 eurá, alebo po vypočutí Rozprávky pre malé Pastelky (na YouTube kanále s rovnomenným názvom).


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross