No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľníci z Krajšieho dňa pomáhajú už aj v rimavskosobotskej nemocnici

Dobrovoľníci z projektu Krajší deň už pomáhajú aj v nemocnici v Rimavskej Sobote. Včera popoludní ho spustili pred A pavilónom za účasti hlavnej ambasádorky projektu, speváčky Kataríny Knechtovej. Všetkým dobrovoľníkom tento rok venovala svoju pieseň Motýľ Hlavolam. „Táto pieseň je pôvodne o vzťahoch medzi mužmi a ženami. Je pozitívna, má energiu, a preto si myslím, že sa k projektu hodí. Verím, že každému dobrovoľníkovi jej melódia pripomenie, že pomáhať je prirodzené a nie je to žiadny hlavolam,“ doplnila Katarína Knechtová.

„Dobrovoľnícka činnosť je súčasťou prosociálneho správania a výrazom súcitu s inými ľuďmi. Je to prejav altruizmu, cítenia a myslenia pre iných ľudí. Rozhodnúť sa pre službu chorým deťom a dospelým v akomkoľvek smere je hodné nesmiernej úcty a obdivu,“ zdôraznila Tatiana Kosťová, autorka a garantka projektu Dobrovoľnícke centrá Krajší deň v sieti nemocníc Svet zdravia. Hudobné vystúpenie Karatíny Knechtovej potešilo pacientov aj zamestnancov nemocnice. Ako ďalej uviedol hovorca siete nemocníc Tomáš Kráľ, aktuálne v rimavskosobotskej nemocnici pôsobí 11 dobrovoľníkov. „Svoju aktivitu zameriavajú primárne na pacientov v detskom oddelení, respektíve na pacientov seniorov v oddeleniach pre dlhodobo chorých pacientov. Nemocnica verí, že sa tento počet ešte zvýši,“ spomenul.

Projekt nových dobrovoľníckych centier Krajší deň bol spustený už aj v nemocniciach v Humennom, v Banskej Štiavnici a v Trebišove. Hlavným cieľom projektu je spríjemniť dospelým a detským pacientom chvíle strávené v nemocničnom zariadení, prinášať pozitívnu atmosféru do oddelení a do pacientskych izieb. „Celý priebeh návštevy dobrovoľníkov je prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov. Môže ísť o tichú prítomnosť, rozhovor, vypočutie, čítanie knihy, hranie spoločenskej hry alebo o vedenie tvorivých dielní,“ doplnil Kráľ.
Dobrovoľnícky projekt by mal byť tento rok spustený aj v nemocnici Svet zdravia Rožňava. Ďalších päť nemocníc sa podľa Kráľa pridá v roku 2018.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Tomáš Kráľ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross