No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľníci z Rimavská pomáha Ukrajine získali symbolické ocenenie Biela vrana

22. novembra 2022 | | |  | 
Foto: FB Rimavská pomáha Ukrajine

RIMAVSKÁ SOBOTA - Naše mesto získalo veľké uznanie. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky, ktorí sa v ostatných mesiacoch zapojili do pomoci Ukrajine, získali symbolické ocenenie Biela vrana.

"Ocenenie získali všetci, ktorí pomáhali a pomáhajú Ukrajincom a Ukrajine. Bolo veľmi prekvapujúce, že si našu aktivitu všimli. Všetkých nás to veľmi teší," povedala pre Rimava.sk Miroslava Čierna, ktorá spolu s Luciou Bardošovou na sociálnej sieti iniciovala zbierku pod názvom Rimavská pomáha Ukrajine.

Článok pokračuje pod reklamou.


Rada Bielej vrany sa ocenenie rozhodla udeliť tým, ktorí akokoľvek pomohli vojnou zmietanej Ukrajine a jej obyvateľom. Partia z Rimavskej Soboty sa tak dostala do skupiny spolu s Človekom v ohrození, Post Bellum, dobrovoľníkmi z hraničného priechodu v Ubli či so záchranármi Fire Medical Gabčíkovo.

Hoci je už zberné a výdajné miesto v Rimavskej Sobote zatvorené, dobrovoľníčky a dobrovoľníci sú naďalej pripravení kedykoľvek pomôcť.

"Zberné miesto je momentálne uzavreté. Naši priatelia z Ukrajiny už majú občianske združenie, no stále sa na nás môžu s čímkoľvek obrátiť a radi im pomôžeme," dodala Čierna.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross