No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobšinského rozprávkový Gemer opäť žiakov škôl preniesol do čarovného sveta

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dobšinského rozprávkový Gemer preniesol Rimavskú Sobotu do čarovného sveta neuveriteľných príbehov a magických bytostí. Mestské kultúrne stredisko privítalo počas utorka (30. mája) a stredy (31. mája) žiakov základných a stredných škôl.

Súčasťou podujatia boli detské divadelné predstavenia, kreatívne dielne tanca, výtvarný workshop, prednášky a besedy pre stredoškolákov, čítanie rozprávok pre deti z materských škôl, všetko inšpirované odkazom Pavla Dobšinského, ktorý pochádza z nášho regiónu.

Článok pokračuje pod reklamou


Utorkové dopoludnie patrilo divadelnému predstaveniu Trojruža v podaní NevaDivadla z Bratislavy, ktoré si nenechali ujsť žiaci základných škôl. Poobede sa zas najmenší mohli zdokonaliť v tanci na tvorivej tanečnej dielni s Erikou Litavskou.

V stredu ráno sa žiaci Strednej odbornej školy obchodu a služieb zúčastnili besedy, ktorej lektorom bol Ľubomír Šárik, divadelný teoretik a kritik, režisér a dramaturg. Tvorivé dielne s Nikoletou Csízi Gečeovou si užili tretiaci zo ZŠ P. K. Hostinského z triedy Dedoles. Spolu vytvorili kreatívny obraz na motívy obľúbenej rozprávky Trojruža.

Projekt sa uskutočnil v priestoroch Mestského kultúrneho strediska za aktívnej spolupráce materských a základných škôl mesta a okolia. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross