No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobšinský kopec definitívne bude. Organizátori spustili prihlasovanie

foto: dobsinskykopec.com

DOBŠINÁ – Milovníci prestížnych pretekov automobilov do vrchu v Dobšinej sa dočkali. Kým vlani prišla z Medzinárodnej automobilovej federácie správa o definitívnom zrušení šampionátu a následne aj Dobšinského kopca, tento rok je situácia lepšia.

„Na základe rozhodnutia organizačného výboru môžem s radosťou potvrdiť správu, že sme rozbehli finálnu fázu príprav na aktuálny ročník pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci,“ oznámil koncom mája riaditeľ pretekov Marcel Kollárik.

Článok pokračuje pod reklamou.


„Máme šťastie, že situácia súvisiaca s pandémiou sa výrazne zlepšila a otvorila podmienky aj pre náš šport. Pre nás je to základný signál na rozbehnutie záverečnej fázy príprav. Môžem povedať, že ak sa neudeje niečo mimoriadne, tak my urobíme všetko, aby sme nesklamali našich fanúšikov a aby sme sa v termíne od 16. do 18. júla 2021 znova všetci mohli stretnúť pri oslave automobilového športu na 37. ročníku Dobšinského kopca,“ doplnil.

Preteky sú súčasťou kalendára slovenského šampionátu (MSR PAV) a sú zaradené aj do kalendára majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu (FIA EHCC). Organizátori už spustili prihlasovanie pre súťažiacich.

foto: dobsinskykopec.com


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross