No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dôležité je mať motiváciu niečo dosiahnuť, hovorí Michal Slovák

14. apríla 2024 | | | |  | 
Zdroj: Archív Michal Slovák

RIMAVSKÁ SOBOTA - Michala Slováka z Rimavskej Soboty predstavovať veľmi netreba. Hokeju sa venuje už od útleho veku. A o hokejový klub mesta Rimavská Sobota sa stará 24 hodín, 7 dní v týždni.

Rimavská Sobota má za sebou ročník vo vyššej súťaži. Ako ho hodnotíte?

Bola to pre klub a naše mesto historická sezóna v TIPOS 1. SHL. Prvá sezóna pre úplného nováčika je veľmi náročná, nakoľko všetko bolo pre nás nové a veľa vecí sme riešili za pochodu. Je to úplne iný kolobeh po športovej a ekonomickej stránke. Hráčom sme sa snažili vytvoriť čo najlepšie podmienky, či už financie, ubytovanie, zázemie na štadióne alebo materiálovo – technické vybavenie. Pred sezónou a v sezóne sa robili rozhodnutia, v ktorých sme verili, že budú najlepšie pre tím a klub.

Bohužiaľ, niekedy to nevyjde a nás mrzí posledné miesto. Ale to je tzv. “nováčikovská daň”. S odstupom času dedukujem, že niektoré rozhodnutia mohli byť iné. Búducu sezónu by sme prišli určite oveľa skúsenejši a určite by sa veľa vecí spravilo a nastavilo inak. 

Článok pokračuje pod reklamou


V čom vidíte výhody vyššej súťaže? V čom naopak negatíva?

Výhoda je samozrejme to, že hokej je na vyššej úrovni a je atraktívnejší pre divákov a hrá sa omnoho viac zápasov ako v 2. lige. Diváci mohli vidieť kvalitné zápasy s kvalitnými mužstvami. Negatíva by som nehľadal, akurát potrebujete väčší ropočet ako v nižších ligách. 

S ktorým tímom sa vám hralo najlepšie, s ktorým naopak najhoršie?

Celá liga bola veľmi vyrovnaná. Odohrali sme veľa dobrých zápasov a je ťažko povedať, s ktorým tímom sa nám hralo najlepšie. Myslím si, že sme mali veľa vyrovnaných zápasov a niektoré nám nešťastne ušli o jeden gól. Z celkového počtu to bolo až 14 zápasov o jediný gól.  Možno v troch zápasoch sme 'vybuchli', ale i také zapasy sú v športe.  V novom roku už bolo cítiť tlak a nervozitu, nakoľko sme boli na poslednej priečke a dôležité zápasy sme tesne prehrali. V podstate nám ušli dôležité body s tabuľkovými susedmi. 

A čo fanúšikovia, zmenili sa? Zostali verní?

Pokiaľ sa výhrava tak je všetko dobre a je aj vysoká návštevnosť. Ja som vedel, že v prvej lige sa bude ťažšie vyhrávať. Veľa fanúšikov nám ostalo verných, za čo im ďakujeme a vážime si to. Sem tam sa našli aj takí, čo nás trošku zatracovali. Ale taký je šport. Verím ale, že si fanúšikovia užili prvú sezónu v prvej lige. 

V celkovom hodnotení to je napokon posledné miesto. Aká panuje atmosféra v tíme? Sú hráči spokojní so sezónou?

Z posledného miesta sme všetci sklamaní. Najmä vedenie klubu to mrzi najviac. Hráči boli taktiež sklamaní, ale viete, hráčov to sklamanie prejde skôr ako ľudí, ktorí robia okolo klubu a sú s klubom spätí niekoľko rokov. Naším cieľom bolo udržať prvú ligu, čo sa nepodarilo a preto nemôže byť žiadna spokojnosť. 

Akú radu by ste dali mladým ľuďom, ktorí sa snažia dosiahnuť úspech?

Dôležité je mať motiváciu niečo dosiahnúť. Za všetkým je drina, pretože cesta nie je nikdy ideálna a nič nepríde len tak. V ceste je veľa prekážok, ale netreba sa vzdávať.  


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross