No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOM KULTÚRY: Večer sa vo vianočnom programe predstavia folkloristi, speváci a hudobníci

Vianočný program s názvom Radostné Vianoce pripravili na dnešný večer kolektívy pri Mestskom kultúrnom stredisku v Rimavskej Sobote. Predstavia sa v divadelnej sále Domu kultúry o 18.00 hod. Vystúpia  členovia folklórnych súborov Rimavan, Új Gömör a detského folklórneho súboru Podkovička, Miešané spevácke zbory Bona fide a Blaha Lujza, vokálne kvarteto aj dychová hudba Sobotienka.

V adventnom období, ktoré je časom nábožného a radostného očakávania Vianoc, Mestské kultúrne stredisko (MsKS) pozýva aj na ďalšie kultúrne podujatia. „V čase adventu treba stíšiť svoju telesnosť a prehĺbiť duchovný rozmer človeka, ku ktorému patrí aj kvalitný umelecký zážitok,“ povedal riaditeľ MsKS Ľubomír Šárik.

V utorok, 13. decembra o 17:00 hod. estrádna sála Domu kultúry ožije tanečníkmi všetkých vekových kategórií kolektívov, ktoré pôsobia pri MsKS a občianskom združení Sorima. V celovečernom programe vystúpia členovia tanečného klubu Impulz a brušné tanečnice z Nadiry.

V piatok, 16. decembra o 19:00 hod,. sa predstaví folklórny súbor Uj Gömör a jeho hostia v galaprograme Veselica na Gemeri, v sobotu popoludní od 14:00 hod. bude vianočná remeselnícka dielňa pre deti. V pondelok, 19. decembra čaká na priaznivcov divadla spomienkový večer „Labutia pieseň“ pri príležitosti 25. výročia založenia divadelného súboru Divosud. Na druhý deň si prídu na svoje milovníci vážnej hudby, pripravený je vianočný koncert  Reiter trio (husle / klavír). Adventný kultúrny program uzavrú 21. decembra vianočné tvorivé dielne v Mestskej galérii. 

Zdroj: Rimava.sk, MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross