No active "ca-sidebar-197687" sidebar

30-kilometrová obchádzka by už o pár týždňov mala byť minulosťou

29. novembra 2022 | |  | 
Foto ilustračné.

Rekonštrukčné práce cestného spojenia Rakytník – Figa a cesty I/16 za obcou Bátka, mali byť podľa predbežných plánov dokončené do konca novembra a obchádzková trasa by v tom čase bola zrušená.

Podľa našich informácií ale tento termín nebude realizovateľný. Zhotoviteľ mal požiadať dopravný inšpektorát o predĺženie lehoty do konca januára. Ten žiadosti nevyhovel.

Článok pokračuje pod reklamou


„Aj ďalší most, za Rimavskou Sečou smerom na Číž, sa už dostal do takého stavu, že by bola potrebná uzávierka a už by neboli ďalšie možnosti na obchádzku. Táto obchádzková trasa je už v katastrofálnom stave. My sme mali pred 6 rokmi zrekonštruovanú cestu v obci a už aj tá je úplne rozbitá. Kamióny prejdú aj po chodníkoch. No je to katastrofa,“ skonštatoval starosta Bátky Peter Hencz.

Ako uviedol pre Rimava.sk Martin Guzi z komunikačného odboru SSC, práce na rekonštrukcii cesty a dvoch mostoch na uzavretom úseku aktuálne stále prebiehajú.

„Cesta dostala nové podložie, teraz sa pracuje na realizácii podkladných konštrukčných vrstiev vozovky. Na mostoch sa realizujú práce na hornej stavbe,“ avizoval Guzi a doplnil tiež, že ak to umožnia klimatické podmienky, technologické postupy a dostupnosť materiálov, predpokladajú ukončenie stavebných prác v úseku do konca novembra, respektíve v prvom až druhom decembrovom týždni.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross