No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Aj obec s 54 obyvateľmi môže byť úspešná s projektmi. Získali financie na opravu cesty

3. apríla 2022 | |  | 

KRNÁ – Niekoľko obcí v našich regiónoch sa zapojilo do výzvy, v ktorej napokon aj uspeli. Finančné prostriedky na podporu zvyšovania kvality bývania a zlepšenia dopravnej a technickej vybavenosti im poskytlo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Jednou z nich je aj obec Krná, z okresu Poltár, iba s 54 obyvateľmi.


Prečítajte si tiež: V obci opravia rozkopané chodníky, zničené ostali po budovaní inžinierskych sietí


Dotáciu v sume viac ako 41-tisíc obec dokáže použiť na zrekonštruovanie miestnych komunikácií. Ako pre Rimava.sk potvrdila starostka obce Drahomíra Hricová, začiatok realizácie závisí najmä od poveternostných podmienok. Zmluvu ešte obec s dodávateľom podpísanú nemá, ale predpokladaný začiatok realizácie by mohol byť v období apríl až jún.

Článok pokračuje pod reklamou


V minulosti už z dĺžky 800 metrov miestnych komunikácií obec opravila približne 700 metrov. „V tomto prípade ide o cestu dlhú cirka 100 metrov. Súčasťou je aj vybudovanie odvodňovacieho rigolu popri celej miestnej komunikácii na zachytenie povrchovej vody z okolitých pozemkov, ktorá tam robí v súčasnosti problém,“ vysvetlila starostka.


Prečítajte si tiež: Rekonštrukcia a predĺženie chodníka zlepší dostupnosť k miestnemu domu smútku


„Zostane nám vyriešiť nespevnenú prístupovú cestu do miestneho cintorína, ako aj  vybudovanie spevnených plôch na parkovanie pod cintorínom, v strede obce pri zvoničke a taktiež pri kultúrnom dome,“ dodala starostka.


Prečítajte si tiež: Peniaze sú, no s opravami ešte začať nemôžu. Mesto musí opakovať verejnú súťaž


Finančné prostriedky pomôžu obci v 100-percentnom krytí výdavkov, obec teda nebude mať žiadnu spoluúčasť. „Avšak do prípravy - projektová dokumentácia, príprava žiadosti, výber dodávateľa, obec z rozpočtu už investovala cirka 1 600 eur,“ dodala Hricová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross