No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cez horský priechod Zbojská majú kamióny prejazd zakázaný

6. júla 2010 |  | |

Po preklasifikovanej ceste prvej triedy  Tisovec - Zbojská sedlo (I/72) smerom na Brezno nemôžu premávať vozidlá či súpravy vozidiel dlhšie ako dvanásť metrov. Občania bývajúci v blízkosti štátnej cesty medzi Rimavskou Sobotou a Tisovcom si tento krok pochvaľujú, tisovskej vápenke, ktorá značnú časť svojej produkcie vyvážala cez Brezno, sa kvôli zákazu predĺži každodenná cesta.  Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Banskej Bystrici Ivan Rybárik, zavedením mýtneho systému sa tranzitná premávka presunula aj na túto cestu. Doprava je tu podstatne väščia ako v minulosti a stretnutie dvoch veľkých nákladných áut znamená vždy určité nebezpečie, častokrát aj zastavenie premávky.

"Ak sa stretnú na nevhodnom mieste, nevedia vycúvať ani vyhnúť sa. Potom musia prísť rôzne technické prostriedky, aby vozidlá dostali od seba," konštatoval pre Rimava.sk Rybárik. Ako poznamenal, sieť "GPS" po preklasifikovaní cesty automaticky vodiča na túto cestu navedie. "Bezpečnosť cestnej premávky je pre nás prvoradá," zdôraznil.

Zákaz prejazdu kamiónov pozitívne hodnotí aj starostka obce Rimavské Zalužany  Janka Ďurišová.
"Sama bývam blízko štátnej cesty a denne sme pociťovali záchvevy z ťažkých áut. Myslím si, že to ocenia aj občania," uviedla pre Rimava.sk starostka. Podľa jej slov sa v poslednej dobe zvýšila premávka ťažkých nákladných áut s drevom či maďarských kamiónov.

Na obmedzenie dopravy upozorňuje aj značenie v smere Rimavskej Soboty, rovnako aj zo strany Brezna. Podľa slov prednostu Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie budú s tisovskou spoločnosťou rokovať o udelení výnimky pre prejazd.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross