No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čo je s plánom prestavať autobusovú stanicu v meste? Dúfame, že to dotiahneme, hovorí primátorka

TISOVEC – Tisovská samospráva a Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s. sa dohodli na výstavbe nového autobusového nástupišťa v Tisovci. Problémom ale boli nevysporiadané pozemky, pre ktoré nemohla SAD Lučenec začať s prácami. Mesto čaká na rozhodnutie Slovenského pozemkového fondu – od svojich plánov neodstúpila ani jedna zo strán.

Ako už v minulosti informovala samospráva, hlavným zámerom rekonštrukcie autobusovej stanice v meste je celkové zvýšenie jej bezpečnosti, kultúrnosti a komplexné zlepšenie informačného systému pre cestujúcich prostredníctvom SMART technológií.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej uviedla primátorka Tisovca Irena Milecová, nutné je napríklad upraviť podložie nástupišťa, ale aj rozšíriť budovu mestských verejných toaliet. „Autobusové zastávky je potrebné umiestniť iným spôsobom,“ povedala primátorka mesta s tým, že je potrebné vybudovať nový prístup. „Prevádzka by bola jednosmerná,“ dodala. Zjednosmernenie stanice by malo prispieť k plynulosti premávky v pomerne úzkom priestore.

Prebudovaním autobusového nástupišťa sa primátorka zaoberá od svojho nástupu. „Časti pozemkov neboli vysporiadané, pár metrov štvorcových nevlastnilo mesto, SAD Lučenec tam preto nemohla robiť zásadné zmeny,“ vysvetlila primátorka s tým, že čakajú na rozhodnutia Slovenského pozemkového fondu. „Dúfam, že to dotiahneme,“ dodala primátorka.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross