No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo: Obyvateľom mesta i okolitých obcí slúžia tri nové autobusové zastávky

9. augusta 2022 | | |  | 
Zdroj: Mesto Fiľakovo

FIĽAKOVO - Na konci júla pribudli vo Fiľakove tri moderné autobusové zastávky. Nahradili zastaralé a nebezpečné plechové prístrešky na Družstevnej, Mlynskej a Biskupickej ulici. Na dve z nich prispela dotáciou Miestna akčná skupina Partnerstvo južného Novohradu (MAS).

Ako informoval primátor mesta Attila Agócs, mesto za posledné roky odstránilo celkovo sedem plechových prístreškov na zastávkach a nahradilo ich modernými presklenými konštrukciami v jednotnom vzhľade. „V tejto chvíli ostali na našom katastrálnom území už len tri, a to v odľahlých častiach Egreš a Družstevná – ratkársky kopec. Do budúcna budeme hľadať zdroje aj na ich modernizáciu.“

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej pokračoval, zastávku na Mlynskej ceste v časti Urbánka zrekonštruovalo mesto z vlastných zdrojov. Na zvyšné dve prispela dotáciou MAS v sume 12-tisíc eur. „V rámci akčnej skupiny spájame sily ako obce mikroregiónu. Projekt modernizácie zastávok je jedným z výsledkov našej spolupráce, ktoré budú súžiť nielen obyvateľom mesta, ale celého mikroregiónu. Mnohí do Fiľakova dochádzajú k lekárom, do obchodov či škôl a zamestnaní,“ doplnil.

Celkové náklady na rekonštrukciu troch zastávok, vrátane terénnych úprav, sa vyšplhali na približne 24-tisíc eur. Ako ďalej informovala Klauda Mikuš Kovácsová, hovorkyňa mesta, samospráve sa v tomto roku podarilo od MAS získať aj dotáciu takmer 50-tisíc eur na vybudovanie a zariadenie troch moderných odborných učební na základných školách. Do užívania ich odovzdali ešte počas apríla.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross