No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Cestári sa pripravujú na zimu, Banskobystrická regionálna správa ciest vynovila vozový park

5. októbra 2022 |  | 
Zdroj: BBSK

Viac ako 8,5 milióna eur bez DPH investovala Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC) do novej flotily vozidiel. Osobné autá a špeciálne mechanizmy sú určené pre komunálnu údržbu na cestách II. a III. triedy ako aj na cestách I. triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK).

„Som veľmi rád, že aj v dnešnej náročnej dobe sa vďaka dobrému hospodáreniu a riadeniu spoločnosti podarili investície, ktoré BBRSC už tak veľmi potrebovala. Vozový park bol prestarnutý, pri niektorých vozidlách s priemerným vekom presahujúcim aj 20 rokov. Verím, že aj vďaka obnovenej technike sa znížia náklady na prevádzku a údržbu vozového parku, zvýši sa produktivita práce i kvalita služieb, ktorú BBRSC poskytuje obyvateľom nášho kraja,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii župan Ján Lunter.

Článok pokračuje pod reklamou


Obstaranie zabezpečila BBRSC z vlastných zdrojov v kombinácii s dlhodobými úverovými zdrojmi z bánk v pomere 30 % vlastných zdrojov a 70 % z dlhodobých bankových úverov, resp. prostredníctvom full-service operatívneho leasingu od renomovaného partnera.

„Stroje sú postupne od septembra 2022 nasadzované do prevádzky, posledné stroje budú dodané v súlade s platnými zmluvami v prvom kvartáli budúceho roka. Aj nasadením novej techniky sa výrazne zvýši atraktivita BBRSC ako významného zamestnávateľa v regióne, ktorý rovnako ako takmer všetci zamestnávatelia zápasí s nedostatkom kvalifikovaných vodičov, strojníkov, mechanikov či technikov a administratívnych zamestnancov,“ povedal predseda predstavenstva BBRSC Martin Lejtrich.

Do vozového parku pribudli nové sypače, valníky, traktory pre kosbu, rýpadlové nakladače aj vibračné valce. BBRSC dnes zamestnáva 440 zamestnancov, spravuje a udržiava 2 458 kilometrov ciest II. a III. triedy, udržiava 592 kilometrov ciest I. triedy, spravuje a udržiava 1 034 mostných konštrukcií na cestách II. a III. triedy a udržiava 425 mostných konštrukcií na cestách I. triedy.

„Pre zimnú službu 2022/2023 má BBRSC zakontrahovaných 35-tisíc ton inertného posypu frakcie 4/8 milimetrov, 400 ton vysokoúčinného posypu chloridu horečnatého a aktuálne pripravujeme podpis zmluvy na dodávku posypovej soli v objeme 24-tisíc ton. Napriek nárastom cien, ktoré sú v prípade niektorých položiek až stopercentné, sme na zimu pripravení tak, aby bola zjazdnosť ciest zachovaná,“ uzavrel Martin Lejtrich.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross