No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: R2 za Tomášovcami by mali dokončiť už na budúci rok

23. novembra 2020 |  | | |

Rýchlostnú cestu medzi Tomášovcami za Lučencom smerom na Mýtnu by mali dokončiť koncom leta 2021. Stovky pracovníkov robia na stavbe s hodnotou zákazky viac ako 127 mil. eur aj v týchto dňoch. Jej súčasťou bude viacero mostných estakád. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla Eva Žgravčáková, vedúca oddelenia masmediálnej komunikácie NDS, ďalší úsek R2 Kriváň – Mýtna majú v pláne začať realizovať od marca 2021.

Článok pokračuje pod reklamou"Po nadobudnutí právoplatnosti stavebného povolenia," uviedla Žgravčáková a dodala, že na stavbe je aktuálne hlavnou činnosťou projektovanie a inžinierska činnosť z dôvodu získania stavebného povolenia. "Zároveň začali prípravné práce - vybudovanie zariadenia staveniska v obci Kriváň a výrub lesných a mimolesných porastov, ktorý bude pokračovať aj v zimných mesiacoch," doplnila. Úsek R2 Kriváň – Mýtna, ktorého cena za vybudovanie prekročí 230 mil. eur, by mal motoristom slúžiť v roku 2024.

V súvislosti s úsekmi R2 ZACHAROVCE – BÁTKA a BÁTKA – FIGA bližšie pri Rimavskej Sobote pripomenula, že sú vypracované projektové dokumentácie na stavebné povolenie. "Aktuálne sa realizuje majetkovoprávne usporiadanie pozemkov pod stavbami a zároveň sa zabezpečujú podklady potrebné pre podanie žiadosti na stavebné povolenie. Po ukončení procesu majetkovoprávneho usporiadania a zabezpečenia podkladov bude podaná žiadosť o stavebné povolenia na obidve stavby,“ ubezpečila.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: NDS, Rimava.sk

MsZ: Poslanci rokovali o pozemkoch pod R2, dražbe majetku či priestoroch kolkárne a druhom kole súťaže

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross