No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mládež využíva dopravné ihrisko vďaka školám, s rodičmi nie

3. augusta 2010 |  | | |

Hnúšťanské dopravné ihrisko, ktoré je jediné v okrese Rimavská Sobota, využívajú deti najmä prostredníctvom škôl a organizácií. V minulom roku ho pod odborným vedením navštívilo viac ako 500 detí. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil náčelník mestskej polície Milan Migaľa. „Čo sa týka záujmu škôl a ostatných zariadení, je presne taký, ako sa očakával,“ hovorí Migaľa. Ako však dodal, je sklamaný z individuálneho prístupu rodičov. „Deti chodia, ale čakal by som, že aj rodič zoberie zodpovednosť na seba a ukáže dieťaťu ako chodiť podľa predpisov. Už aj z hľadiska toho, že vidím ako niektoré deti s rodičmi chodia po cestách,“ dodáva náčelník, podľa ktorého sa slabé dopravné znalosti netýkajú len cyklistov, ale aj napríklad skateboardistov. „Tí absolútne neovládajú pravidlá,“ upozornil.

Mestskí policajti počas prázdnin v rámci samovzdelávacieho procesu pre mládež pripravili príručku z dopravnej výchovy, ako aj konkrétne modelové dopravné situácie. Dôvodom je  snaha prispieť k ochrane zdravia a života detí na cestách ako najohrozenejšej skupiny.  Nehody, trvalé úrazy, či zranenia súvisia predovšetkým s nedisciplinovanosťou, nerešpektovaním pravidiel cestnej premávky i nepostačujúcimi vedomosťami účastníkov cestnej premávky v tejto oblasti. „Dva týždne nikto z rodičov nevyužil túto možnosť, aby prihlásil svoje dieťa,“ hovorí Migaľa, ktorý si nevie  vysvetliť, prečo tomu tak je. Podľa jeho slov tento týždeň začal kurz pre osem detí. Tie ho však navštevujú prostredníctvom denného tábora pri Centre voľného času v Hnúšti.

Dopravné ihrisko s 53 značkami oživila hnúšťanská samospráva koncom minulého leta približne po 20 rokoch. Vďaka počasiu bolo plne využité až v tomto roku. "V júni sme termíny museli dokonca prekladať," doplnil Migaľa. Počas prázdnin je však dopravné ihrisko už využité omnoho menej.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross