No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kraj začína s ďalšími rekonštrukciami ciest v Lučeneckom i Poltárskom okrese za niekoľko miliónov eur

23. augusta 2022 |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay

Zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) uplynulý týždeň oficiálne odovzdali staveniská dvoch veľkých rekonštrukčných projektov ich zhotoviteľom. Cestu na Horehroní zrekonštruuje združenie „Sihla – Utekáč“ na čele s Euroviou, cestu na juhu kraja spoločnosť Strabag.

Rekonštrukciám cesty a mostov II/529 Brezno – Čierny Balog a III/2724 Kokava nad Rimavicou – Utekáč a tiež cesty II/571 Fiľakovo – hranica okresu Lučenec/Rimavská Sobota už nič nestojí v ceste.

Článok pokračuje pod reklamou


„Po úspešnom získaní viac ako 14,5 milióna eur z európskych zdrojov na rekonštrukcie týchto úsekov, verejnom obstarávaní a podpise zmluvy s víťaznými zhotoviteľmi vo štvrtok (18. 8. 2022, pozn. red.) zástupcovia Úradu BBSK oficiálne odovzdali staveniská združeniu ‚Sihla - Utekáč' spoločností EUROVIA SK, Dopravstav a SMS (vedúci člen združenia EUROVIA SK) a spoločnosti STRABAG, aby práce mohli odštartovať,“ informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Stavebné stroje sa na cestách objavia do niekoľkých dní, po štvrtkovej administratíve bude ešte nasledovať samotné zriadenie staveniska priamo na mieste.

„Som veľmi rád, že tieto dlho očakávané projekty sme u nás na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja dotiahli do tohto bodu. Teraz je to už v rukách zhotoviteľov, ktorí, ako verím, budú s prácami úspešne napredovať. Podľa zmluvy majú na ich ukončenie 9 mesiacov v prípade ciest na Horehroní a 13 mesiacov v prípade rekonštrukcie na juhu kraja,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

V prípade rekonštrukcie II/529 Brezno – Čierny Balog a III/2724 Kokava nad Rimavicou – Utekáč prejde rekonštrukciou celkovo 34,5 kilometrov cesty vrátane 14 mostov a sanácie jedného zosuvu, v prípade cesty II/571 Fiľakovo – hranica okresu Lučenec/Rimavská Sobota to bude takmer 10 kilometrov cesty a 8 mostov.

„Na rekonštrukcie ciest a výstavbu cyklociest získala župa v tomto volebnom období z eurofondov približne 60 miliónov eur, v najbližších týždňoch by si mali stavenisko prevziať aj zhotovitelia rekonštrukcie cesty a mostov II/585 Pôtor – Dolná Strehová – Lučenec a II/591 cestný násyp pred obcou Horný Tisovník a neskôr aj rekonštrukcie cesty II/512 z Veľkého Poľa po hranicu Trenčianskeho kraja,“ informovala ešte minulý týždeň Štepáneková.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross