No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi R. Sobotou a Jesenským menia atypické koľajnice

27. mája 2014 |  | | | |

vlakova-stanica-jesenskeMedzi Rimavskou Sobotou a Jesenským v týchto dňoch dopoludnia vlaky nejazdia, na trati sa pracuje. Ako pre Rimava.sk uviedla Daniela Detersová z odboru komunikácie generálneho riaditeľstva Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), v rámci údržby vymieňajú atypické koľajnice použité v minulosti len v tomto jedinom úseku, za koľajnice bežne používané v sieti ŽSR.

"Práce prebiehajú v pracovných dňoch v čase od 7.45 do 12.10 hod., do 12. júna," spresnila Detersová. Ako spomenula, následne ich prerušia kvôli investičným akciám na trati v severnej časti okresu. Podľa jej slov budú v úseku Jesenské - Rimavská Sobota pokračovať opäť na jeseň, dokončia výmenu koľajníc, opravia geometrickú polohu koľaje a bezstykovú koľaj, aby odstránili obmedzenia traťovej rýchlosti.

Namiesto osobných vlakov jazdia dopoludnia medzi Rimavskou Sobotou a Jesenským autobusy.

Ako Rimava.sk informovala, počas leta sú práce naplánované aj na približne 120-ročnej železničnej trati z Tisovca cez sedlo Zbojská do Pohronskej Polhory. Od júna tu majú stavať dva nové mosty, kvôli zmene trasy potoka Furmanka a rekonštruovanej ceste. Stavby majú byť zrealizované v trojmesačnej traťovej výluke, ktorá sa začne v polovici júna. Prvý most povedie ponad cestu za Čertovým mostom v smere na Tisovec. Za mostom pri Bánove pribudne aj prefabrikovaný klenbový most. Počas traťovej výluky na výstavbu nových mostov upravia ozubnicovú dráhu kvôli parnému ozubnicovému rušňu. Po výluke má na ozubnicovej železnici pre turistov na Gemeri a Horehroní premávať zrekonštruovaný unikátny parný rušeň.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross