No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto zatiaľ nedostalo úver na asfaltovanie ciest

26. októbra 2011 |  | | |

Rimavskosobotská samospráva zatiaľ nedostala plánovaný úver na asfaltovanie niekoľkých úsekov ciest v meste. Ako pre Rimava.sk uviedol primátor mesta Jozef Šimko, Dexia banka ho odmietla pre údajne zlý rating mesta. Podľa primátora však horší rating ako mesto, má samotná banka. „Obrátil som sa na iné banky a dovolím si povedať, že ten úver dostaneme a tento rok ulice v mesiaci november budú hotové,“ povedal Šimko.

Samospráva schválila čerpanie úveru vo výške 120 tisíc eur na asfaltovanie troch úsekov ciest, na Ulici Rožňavskej, A. Markuša a na Cintorínskej ceste vo Vyšnej Pokoradzi, ešte minulý mesiac. Mesto už hľadalo realizátora prác, podľa Šimka súťaž vyhrala slovensko-maďarská firma, ktorá cesty opraví za 88 tis. eur. Ako primátor doplnil, za zvyšnú  sumu spoločnosť dobuduje aj Dobšinského ulicu, ktorá nebola dokončená bývalým vedením mesta.

Vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Eva Muráriková pre Rimava.sk doplnila, že do súťaže bolo prihlásených sedem firiem, podmienky splnili všetky a rozhodujúcim kritériom bola cena. Meno víťaza však do ukončenia súťaže nezverejnia.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross