No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Malohontskej zostáva 40-ka, na Košickej sa rýchlosť zvýši na 70-ku

5. marca 2009 |  | | |

Na takmer dvojkilometrovom úseku Košickej cesty v Rimavskej Sobote je z hľadiska bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky políciou odporúčaná najvyššia dovolená rýchlosť 70 km/h. Pre Rimava.sk to potvrdil riaditeľ dopravnej polície v Rimavskej Sobote Igor Borlok, podľa ktorého zvýšenie rýchlosti na tejto ceste I. triedy sa bude týkať približne úseku od križovatky na Chrenovisko, až po čerpaciu stanicu v smere na Sobôtku. „Na vjazde do Rimavskej Soboty zostáva 50-ka,“ zdôraznil Borlok.

Zmenu si vyžiadal nový cestný zákon. Na základe vykonania kontroly úsekov pozemných komunikácií, ciest I., II. a III. triedy v ktorých je neopodstatnene obmedzená rýchlosť dopravný inšpektorát žiada správcov o odstránenie značiek – najvyššej dovolenej rýchlosti 40 km/h. „Na všetkých miestnych komunikáciách v intraviláne mesta Rimavská Sobota, okrem zvislých dopravných značiek – zóna s dopravným obmedzením 40 km/h,“ konštatoval Borlok. Ako dodal, na dvojprúdovke v cente mesta 40-ka zostáva. „Bezpečnosť občanov, ktorí frekventovanou Malohontskou ulicou prechádzajú je dôležitejšia ako zvýšenie rýchlosti,“ podotkol.

Najvyššia dovolená rýchlosť 40-ka bude odstránená aj na úsekoch štátnej cesty I. triedy v obci Kráľ, Ožďany, Tornaľa – časť Behynce, Rimavské Zalužany, Hnúšťa – časť Likier, Hačava, Rimavská Píla a v Tisovci v smere staničenia po križovatku so štátnou cestou na Muráň.

Najvyššia dovolená rýchlosť 40 km/h bude odstránená aj na ceste II. triedy štátnej cesty v obci Gemerská Ves, Licince, Jesenské, Hodejov, Hajnáčka – časť železničná stanica a v smere staničenia vjazdu do Muráňa.

Na cestách III. triedy sa odstránia všetky zvislé značky obmedzujúce 40-ku.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross