No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Problém s platením za parkovanie na Hlavnom námestí chcú vyriešiť závorou

Problém so systémom platenia parkovného na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote by chceli niektorí občania vyriešiť závorou. Doterajší spôsob platenia priamo zamestnancovi, ktorý poplatky vyberá od vodičov na mieste, považujú za zastaralý a zdĺhavý. „Odmietam platiť pokuty, ktoré mi bude niekto posielať, ak nebudem mať zaplatený poplatok. Nie preto, že naň nemám, ale preto, že môj čas je príliš vzácny na to, aby som obiehala ako blázon dookola námestia a hľadala pána s kasou ako naposledy,“ uviedla pre Rimava.sk Jana Kollerová, ktorá na Hlavnom námestí parkuje dennodenne. Ako podotkla, pán, ktorý vyberá parkovné, za to nemôže. „Robí si svoju prácu a krúži po námestí ako sa patrí. No tento spôsob už patrí do stredoveku,“ opísala situáciu pri parkovaní Kollerová. Ako dodala, nie je sama komu tento spôsob platenia nevyhovuje. „Mám dosť priateľov, ktorí sú rovnakého názoru, no zatiaľ som možno sama, ktorá nemá problém o tom nahlas hovoriť,“ dodala čitateľka Rimava.sk, ktorá sa do redakcie ozvala prostresdníctvom čiernej skrinky.

Rimavskosobotská samospráva od roku 2009 prevádzkuje aj službu mobil parking, ktorá umožňuje zaplatiť za parkovanie v meste cez mobilný telefón. Obyvatelia ju však využívajú minimálne. Pre Rimava.sk to potvrdil aj náčelník mestskej polície Peter Berecz, podľa ktorého minulý rok využil službu jeden vodič. "Sms parking nevyužívam, nakoľko som si tabuľky s informáciami na aké číslo v akom tvare mám zaplatiť, ani nevšimla,“ hovorí Kollerová a dodáva, že v meste sa tak stráca zmysel dvojitého vyberania poplatku. Preto podľa nej stačí jeden systém cez vstupnú rampu, ktorý by bol jednoduchý, kontrolovateľný a vodič by sa bez zaplatenia von nedostal.

Problémy s vyberaním poplatkov za parkovanie v poslednom období priznal aj prednosta mestského úradu Štefan Szántó, oficiálne sťažnosti však nedostali. Ako pre Rimava.sk uviedol, nie je to dobrý spôsob, pretože občan má problémy zaplatiť. Vyberanie poplatkov spadá pod Mestský športový klub (MŠK), ktorého zakladaciu listinu rozšírili poslanci v minulom roku. „Viac ľudí si MŠK nemôže dovoliť zamestnávať,“ povedal Szántó, podľa ktorého uvažujú o zavedení parkovacích hodín. Premávku by tak uzatvorili na vjazde od tržnice a dnu by sa vodiči dostali len cez parkovacie hodiny. Rovnako by tomu bolo aj na druhom vjazde na námestie na Salvovej ulici. „Nie je to však lacná záležitosť,“ tvrdí prednosta, podľa ktorého už dostali niekoľko ponúk a problémom sa budú zaoberať možno už v tomto roku.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross