No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nehodový úsek pri Ružovej osade chce rekonštruovať deväť firiem

ruzova osadaNehodový úsek na rozhraní Rimavskosobotského a Lučeneckého okresu nazývaný Ružová osada chce rekonštruovať deväť firiem. Víťaz verejného obstarávania by s prácami mohol začať už na jar. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla Zuzana Hromcová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC), bližšie informácie vzhľadom na prebiehajúce verejné obstarávanie budú poskytovať až po jeho ukončení. Zároveň však spomenula, že rekonštrukcia je zaradená v zásobníku projektov hradených cez Operačný program Doprava (OPD) a s prácami by sa mohlo začať po podpise zmluvy. Hromcová predpokladá, že by k tomu malo dôjsť koncom marca. Stavba by mala byť ukončená v závere tohto roka.

Prvé verejné obstarávanie na rekonštrukciu dvojkilometrového úseku cesty za viac ako 8 mil. eur bolo zrušené minulý rok, vyhlásili ho nanovo. Zámerom rekonštrukcie je zmiernenie ostrej ľavotočivej zákruty v smere od oždianskeho obchvatu R2, ktorá nezodpovedá potrebám cesty I. triedy.
Cesta pri Ružovej osade neďaleko Oždian patrí už niekoľko rokov k úseku častých dopravných nehôd. Na zákrute už vyhaslo niekoľko ľudských životov. Najvážnejšou bola dopravná nehoda diaľkového autobusu v roku 2005, kedy o život prišli štyria ľudia. Na ceste sú okrem iného aj značenia zvýrazňujúce iné nebezpečenstvo, otáčanie vozidiel údržby a taktiež obmedzujúce rýchlosť jazdy na 80, 60, a 40 km/h.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: Nehodové úseky pri Fige a Ružovej osade si vyžiadali dve vážne nehody a ľudský život
Nehodový úsek pri Fige si vyžiadal život vodiča. Ďalšia dopravná nehoda v Ružovej osade s vážnym zranením
VIDEO: Slovenská kobra už aj pri R. Sobote, vodič Audi prekročil rýchlosť trojnásobne
DOPLNENÉ: Pri Ružovej osade havarovala vojenská tatrovka

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross