No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Novohrade je v nevyhovujúcom či havarijnom stave viac ako polovica ciest prvej triedy

6. mája 2021 | |  | |

LUČENEC – Dokopy 31 percent ciest prvej triedy je v Lučeneckom okrese v nevyhovujúcom stave. Ďalších 20 percent je v havarijnom stave. V diskusnej relácii Klub komunálnej politiky Rádia Regina Stred to uviedol štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť.

Ešte horšie je na tom podľa neho okres Veľký Krtíš. „Tam je v nevyhovujúcom stave 25 percent, a 65 percent v havarijnom stave. To je alarmujúci stav a treba s tým niečo robiť,“ skonštatoval štátny tajomník, podľa ktorého „jazdíme po tankodrómoch“.

Ako tvrdí, v tomto roku chce rezort do veľkoplošných opráv ciest investovať asi 50 miliónov eur a v nasledujúcich dvoch až troch rokoch každoročne rovnakú sumu. „Musíme od tohto momentu investovať do údržby ciest iné čiastky než sme boli zvyknutí,“ podotkol Kmeť.

Článok pokračuje pod reklamouDotkol sa aj témy dvoch rozostavaných úsekov rýchlostnej cesty R2 medzi Kriváňom a Tomášovcami. „Majú celkom dobrý progres. Kriváň – Mýtna sme začali realizovať minulý rok, nemáme tam žiadne zdržania,“ priblížil štátny tajomník s tým, že dokončenie očakávajú v marci 2024. Zopakoval, že aj druhý úsek, teda Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, by mal byť dokončený načas. To znamená koncom leta 2021.

Stav ciest sa klasifikuje na v päťstupňovom rozsahu. Najlepší je prvý, čo znamená výborný stav. Druhý stupeň je dobrý a tretí vyhovujúci. Posledné dva stupne sme spomínali vyššie – štvrtý je nevyhovujúci a posledný, piaty je havarijný.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Lučenca a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Foto: ilustračné


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross