No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obnova cesty sedlo Zbojská - Tisovec má stáť 16,6 mil. eur

23. mája 2013 |  | | |

zbojskaRekonštrukcia cesty I. triedy č. 72 sedlo Zbojská - Tisovec, Čertova dolina v okresoch Brezno a Rimavská Sobota bude podľa zmluvnej ceny stáť 16,644 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). Stavebné práce na nevyhovujúcej ceste v dĺžke 4,4 kilometra uskutoční združenie spoločností Doprastav, a.s. Bratislava a Stavby mostov Slovakia, a.s. Banská Bystrica. Slovenská správa ciest ako investor oznámila o výsledku verejnej súťaže vo Vestníku verejného obstarávania s tým, že prijala jedenásť ponúk a kritériom na ich vyhodnotenie bola najnižšia cena.
Predpokladaná cena zákazky bola 25,802 mil. eur bez DPH. Práce naplánované na dva roky majú byť spolufinancované z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava. Rekonštrukcia cesty bude mať podľa cestárov výrazný vplyv na rozvoj regiónu. Účelom je rekonštrukcia cesty na kapacitnú komunikáciu, ktorá bude spĺňať požiadavky prognózovaných intenzít dopravy a parametre cesty I. triedy. Pravdepodobný objem prác uskutočnených subdodávateľmi by mal dosiahnuť 4,128 mil. eur bez DPH. Slovenská správa ciest vyhlásila súťaž vlani v decembri.

Sedlo Zbojská"Súčasný stav cesty I/72 v riešenom úseku je v nevyhovujúcom smerovom a najmä v šírkovom usporiadaní, ktoré je hlavnou prekážkou plynulosti a bezpečnosti cestnej dopravy. Tento nedostatok následne vyvoláva aj problémy v plynulosti a prejazdnosti aj ostatných druhov cestnej dopravy," informovala Slovenská správa ciest. Cesta Sedlo Zbojská - Tisovec, Čertova dolina je v tomto území jediným možným prepojením medzi severnou a juhovýchodnou časťou Banskobystrického samosprávneho kraja a jej kvalita má priamy dopad na hospodárske a turistické aktivity v celom záujmovom území. Rekonštrukcia cesty bude mať podľa cestárov výrazný vplyv na rozvoj regiónu. Účelom je rekonštrukcia cesty na kapacitnú komunikáciu, ktorá bude spĺňať požiadavky prognózovaných intenzít dopravy a parametre cesty I. triedy.

Zdroj: BRATISLAVA 23. mája (SITA)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross