No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Píšete nám: Kedy sa začne s rekonštrukciou cesty vedúcej cez Hnúšťu?

14. októbra 2022 | |  | 

HNÚŠŤA – Kedy sa začne s rekonštrukciou cesty vedúcej cez Hnúšťu? Pri určení čo i len približného termínu je Slovenská správa ciest stále zdržanlivá. Aj keď sa objavili informácie, že s prácami by zhotoviteľ mohol začať už na jeseň, najnovšie vyjadrenia termín bližšie nekonkretizujú.

Vzhľadom k tomu, že proces verejného obstarávania nie je ukončený, Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest začiatok rekonštrukcie nekomentoval. Ako však priblížil, verejné obstarávanie je v záverečnej fáze, prebiehajú procesné úkony po vyhodnotení ponúk.

Článok pokračuje pod reklamou


„Predmetná stavba sa nachádza na ceste I/72 v Banskobystrickom kraji, v katastrálnom území Rimavská Baňa, Rimavské Brezovo, Hnúšťa, od km 16,500 (pred obcou Rimavské Brezovo) do km 23,150 (za mestom Hnúšťa),“ uviedol s tým, že ide o úsek dlhý 6,65 km.

Pokračoval s tým, že v úseku cesty I/72 od km 16,500 až 23,150 sa tvoria lokálne viditeľné priečne a pozdĺžne trhliny, preliačiny. „Z hľadiska bezpečnosti a plynulosti premávky je potrebné predmetný úsek cesty zrekonštruovať,“ dodal.

Rekonštrukcia bude podľa jeho slov pozostávať z rekonštrukcie cesty I/72, rekonštrukcie mosta ev. č. 72-10, osvetlení trinástich priechodov pre chodcov, snímača teploty a hlásiča poľadovice v km 22,605 a km 22,633 a prípojky snímača teploty a hlásiča poľadovice v km 22,610. Predpokladaná doba výstavby je 12 mesiacov.

Na termín začatia prác sa budeme pýtať znova.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross