No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Kto zodpovedá za rozkopanú cestu na Okružnej ulici?

RIMAVSKÁ SOBOTA - Niekoľko rozhorčených občanov sa na nás obrátilo s otázkou, prečo je už niekoľko týždňov rozkopaná cesta na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote a kto za ňu zodpovedá.

Správcom cesty je mesto Rimavská Sobota, no oni s jamami na komunikácii nemajú nič spoločné. Pre Rimava.sk sa k tejto veci vyjadril aj poslanec mestského zastupiteľstva Ivan Hazucha.

Článok pokračuje pod reklamou


"Jama, ktorá je bližšie k ulici Tomášovskej, nemá nič spoločné s vodárenskými prácami. Súkromná osoba si robila plynovú prípojku. Je to jeho vec, on to má dať do pôvodného stavu. Myslím si, že aj dá. Ono sa to musí kus ujazdiť, aby to sadlo. Ak by sa robil asfalt príliš skoro, jama by tam bola aj tak," povedal Hazucha.

Na ceste je aj druhá jama, bližšie k ulici Sedliackej. "Tam si tiež robila plynovú prípojku súkromná osoba. Pri prácach bola objavená kanalizačná šachta, ktorú mesto z neviem akých dôvodov rozobralo a prekrylo cestou. Vodári ju opravili, zdvihli ju na úroveň budúcej cesty a aj to zabetónovali, len vrch nechali zasypaný štrkom. Cestu má dať do poriadku súkromná osoba, alebo niekto, koho si zaplatí," doplnil Hazucha.

"Oni keď žiadajú povolenie na rozkopanie cesty, musia ju rovnako po prácach aj dať do pôvodného stavu. Je na nich, či si zavolajú nejakú firmu, alebo zaplatia mestu. Nie sú to však vodárske rozkopávky, ale pracovalo sa tam na plynových prípojkách," uzavrel poslanec.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross