No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po 18-tich rokoch rekonštruujú železničné priecestie pod Šibeničným vrchom

31. júla 2009 |  | 

Ako Rimava.sk pred časom informovala, železničný prejazd pod Šibeničným vrchom bude až do štvrtka, 6. augusta uzavretý. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uzávierku odôvodnili opravou šiestej koľaje. Keďže sa napokon ukázalo, že ide o rekonštrukciu celého priecestia, zisťovali sme podrobnosti.

„Rekonštrukcia je vyvolaná zlým technickým stavom železničného priecestia t.j. - stav prejazdovej konštrukcie, koľajového roštu a asfaltových nábehov. Z tohto dôvodu si dané priecestie vyžaduje bezpodmienečnú realizáciu opravných prác,“ informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Ako uviedla, práce zahŕňajú kompletnú výmenu železničného zvršku (koľajový rošt, koľajové lôžko). „Súčasťou rekonštrukcie je výmena jestvujúcej oceľovogumovej prejazdovej konštrukcie za novú konštrukciu z oceľovogumových panelov a rekonštrukcia asfaltových nábehov,“ dodala.

Na otázku, v akom rozsahu sa oprava vykonáva, Pavliková uviedla: „Spomínané železničné priecestie prechádza cez tri koľaje, pričom jedna z koľají sa zruší a v tejto časti nahradí asfaltovým krytom.“

Podľa jej slov sa posledná rekonštrukcia priecestia realizovala v roku 1991.

Predpokladané  finančné náklady na rekonštrukčné práce predstavujú sumu 150 tis. eur (viac ako 4,5 mil. Sk). „Všetky opravné práce spojené s danou rekonštrukciou budú hradené z limitu finančných prostriedkov pridelených na hlavnú činnosť (oprava a údržba železničných tratí a stavieb) ŽSR, Oblastného riaditeľstva Košice, na rok 2009,“ informovala hovorkyňa.

Železničný prejazd pod Šibeničným vrchom je uzavretý od včera, 30. júla do štvrtka, 6. augusta, do 20:00 hod. V čase uzávierky vedie obchádzka (v smere od Ulice Družstevnej) cez Ul. Železničnú, Gorkého, Jesenského a Cintorínsku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross