No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podľa obyvateľov bytovky na Š.M. Daxnera mesto osadilo pätky protizákonne

12. júna 2009 |  | 

Pevné prekážky medzi bytovkami E40 a 45  na Námestí Š.M. Daxnera, ktoré od novembra minulého roka bránia prejazdu motorových vozidiel, sú podľa obyvateľov osadené protizákonne.  Na mestský úrad odovzdali petíciu, v ktorej namietali niekoľkonásobné porušenie stavebného zákona či zákona o pozemných komunikáciách a pätky žiadali odstrániť.

„Mesto osadilo pevné prekážky bez toho, aby oslovilo okresný dopravný inšpektorát, k dispozícii nemalo ani stanovisko hasičského zboru,“ uviedol pre Rimava.sk  Igor Jároši, obyvateľ dotknutej bytovky E40. Podľa jeho slov je v súčasnosti sťažený prístup k bytovke, keďže jediná možná prístupová cesta je častokrát kvôli zásobovaniu prevádzok len veľmi ťažko prejazdná.

Ani po doručení petície však mesto pevné prekážky neodstránilo, stanovisko, ktoré obyvateľom bytovky poslali, Jároši označil za „voľnú úvahu a dohady, nie rešpektovanie zákonov“. Následne na mestský úrad adresovali sťažnosť a opätovnú žiadosť o odstránenie betónových pätiek.

„Vyžiadali sme si aj stanovisko hasičského zboru, ktorý nám písomne potvrdil, že neobdržal žiadnu výzvu, aby sa k predmetnej veci vyjadril. Podľa nich osadené prekážky bránia prejazdu hasičskej techniky a včasnému zásahu jednotiek,“ vysvetlil Jároši. „Mestský úrad rovnako neoslovil ani dopravný inšpektorát,“ uviedol.

Podľa Járošiho sa navyše v blízkej dobe začne s prestavbou tržnice, čo celú situáciu ešte zhorší. Ako uviedol, svojvoľné rozhodnutie mesta o osadení betónových pätiek medzi dve bytovky je neakceptovateľné.

Spojovacou komunikáciou, kde sú v súčasnosti osadené betónové pätky, prechádza kanalizácia a teplovod. Komunikácia v tejto časti je značne zničená, jej stavebno-technický stav nevyhovuje dynamickému zaťaženiu,“ konštatovala vedúca oddelenia  stavebného poriadku, investičnej činnosti a dopravy MsÚ Anna Csincsíková.

Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla, mesto požiadalo o stanovisko Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote ešte pred osadením zábran, žiadnu odpoveď však nedostalo.
Zároveň priznala, že o vyjadrenie dopravného inšpektorátu žiadali až dodatočne, v čase, keď už boli zábrany osadené. „Dopravný inšpektorát odpovedal, že nesúhlasí s umiestňovaním pevných prekážok na pozemných komunikáciách všeobecne,“ vyjadrila sa Csincsíková. Ako dodala, mestský úrad v danej veci zatiaľ nebude konať.


Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross