No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajti budú na cestách, pokutu môžete dostať bez toho, aby vás zastavili

ilustračné fotoPolícia si opäť posvieti na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla. Kontrolu objektívnej zodpovednosti vykoná v Rimavskosobotskom okrese v pondelok, 24. marca. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. Ako uviedla, cieľom kontroly je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a predovšetkým znížiť počet dopravných nehôd s následkami na životoch a zdraví.

„Vodiči sa tak môžu pripraviť na to, že možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale že im príde zásielka domov,“ pripomenula Vašková a spomenula, že pondelková kontrola sa týka aj okresu Zvolen.

Objektívna zodpovednosť znamená povinnosť držiteľa vozidla zabezpečiť dodržiavanie vybraných pravidiel cestnej premávky vodičom, ktorému vozidlo zveril. Podľa zákona o cestnej premávke je držiteľ vozidla povinný zabezpečiť, aby pri prevádzkovaní motorového vozidla boli dodržiavané pravidlá cestnej premávky, ktoré ustanovujú
a) zákaz predchádzania
b) rýchlosť jazdy
c) povinnosť zastaviť vozidlo na príkaz dopravnej značky “Stoj, daj prednosť v jazde!” alebo na signál so znamením “Stoj!”,
d) zákaz otáčania a cúvania
e) zákaz zastavenia a státia
f) prejazd cez železničné priecestie, keď je to zakázané
g) najväčšiu prípustnú hmotnosť vozidla, jazdnej súpravy  či prípojného vozidla
h) zákaz vjazdu, zákaz odbočovania alebo prikázaný smer jazdy

Správny delikt držiteľa vozidla možno prejednať len vtedy, ak je zaznamenaný technickými prostriedkami, ktoré používa alebo využíva Policajný zbor. Ak do 15 dní od doručenia rozkazu uhradí držiteľ vozidla dve tretiny z uloženej výšky pokuty, pokuta sa považuje za uhradenú v plnej výške.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross