No active "ca-sidebar-197687" sidebar

POLTÁR: Mesto v týchto dňoch začalo s opravou miestnej komunikácie

24. mája 2022 | |  | 
Ulica kanadská. Zdroj: mesto Poltár

POLTÁR - Mesto v týchto dňoch začalo s opravou miestnej komunikácie na Ulici kanadská. Ešte v minulom roku mesto získalo na rekonštrukciu dotáciu z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, vo výške viac ako 142-tisíc eur.

Ako uviedla Jozefína Očenášová z kancelárie primátorky, cesta a rovnako aj chodník boli v nevyhovujúcom stave a vyžadovali si celkovú rekonštrukciu.

Článok pokračuje pod reklamou


"Hlboké praskliny, jamy, prepadnuté krajnice, miestami chýbajúce obrubníky a zvlnený asfalt ohrozovali nielen obyvateľov priľahlých rodinných domov, ale aj ďalších chodcov," uviedla Očenášová.

Primátorka mesta Martina Brisudová, očakáva, že stavebné práce na novom chodníku, ktoré v týchto dňoch začali, by mali napredovať hladko. „Verím, že už koncom leta sa po vynovenom chodníku so zámkovou dlažbou dostanú bezpečne všetci napríklad aj k miestnej polícii, materskej škole či do obchodov,“ dodala.

Zo získaných finančných zdrojov sa dobuduje chýbajúca časť chodníka medzi rodinnými domami s popisnými číslami 257 až 259. Dobuduje sa chodník s celkovou plochou 816,6 metrov štvorcových a cesta s plochou 4 698 metrov štvorcových. Mesto už podpísalo aj zmluvu s firmou Strabag s.r.o., ktorá zabezpečí stavebné práce.

Článok pokračuje pod reklamou


„Som rada, že sa nám darí takýmto spôsobom zlepšovať podmienky pre život nášho krásneho mesta,“ dodala primátorka na záver s tým, že podľa nej okrem krajšieho vzhľadu prinesú rekonštrukcie lepšiu dostupnosť ku službám, zvýšia bezpečnosť a plynulosť premávky v daných úsekoch.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross