No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prechádzanie cez železničné priecestie sa po rekonštrukcii skomplikovalo

20. novembra 2009 | |  | 

Chýbajúci asfalt pri rampách na zrekonštruovanom železničnom priecestí pod Šibeničným vrchom komplikuje prechádzanie chodcov. Viacerí čitatelia do čiernej skrinky Rimava.sk adresovali pripomienky, v ktorých sa sťažujú na nedokončenú úpravu - štrk a skaly sú podľa nich nebezpečné nielen pre chodcov a cyklistov ale zhoršili aj prechádzanie s detskými kočíkmi.

Podľa vyjadrenia hovorkyne Železníc Slovenskej republiky Martiny Pavlikovej je však tento chodník len neoficiálnym, „ktorý nemá v stave správca pozemnej komunikácie (t.j. mesto RS)“.

„Tento chodník viedol poza závorové stojany priecestného zabezpečovacieho zariadenia a bol výrazným zdrojom ohrozenia bezpečnosti chodcov,“ uviedla. Podľa jej slov preto bolo rozhodnuté, že pri opravných prácach na priecestí (v lete 2009, pozn. red.) sa vykonajú úpravy, ktoré zamedzia vstupu chodcov na priecestie cez túto časť, vrátane zriadenia zábrany z koľají.

Uvedený stav podľa Pavlikovej Železnice SR  konzultovali aj s mestom Rimavská Sobota. „Zároveň sa dohodla aj úprava vodorovného dopravného značenia v okolí priecestia tak, aby chodci prešli pred priecestím na ľavú stranu, kde je chodník cez priecestie a je krytý závorami,” vysvetlila. V súčasnosti sa ale žiadne značenie správneho prechádzania cez železničné priecestie v jeho okolí nenachádza.

Podľa stanoviska referátu dopravy a miestnych komunikácií na MsÚ v Rimavskej Sobote bude situácia riešená v priebehu budúceho roka. Na konci „mestského“ chodníka, na hranici s pozemkom železníc, bude zrejme osadená usmerňujúca značka, aby chodec po prechode pre chodcov prešiel na druhú stranu, kde chodník pokračuje.
[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/chodnik_zeleznica-1.flv /]


železničné priecestie počas rekonštrukcie


železničné priecestie po rekonštrukcii

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross