No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Parkovné na Hlavnom námestí zaplatí viac vodičov

Hlavne namestie Rimavska SobotaZa parkovanie na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote by malo zaplatiť viac vodičov, aj tí, ktorí svoje autá odstavia mimo vyznačených miest. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, podľa ktorého o tom rozhodla mestská rada. Ako ďalej spomenul, s takýmto výberom by sa malo začať od 1. apríla. Primátor predpokladá, že do mestskej pokladne to prinesie približne o 1 500 eur viac. Šimko zároveň spomenul, že na zvýšený počet parkujúcich áut ale nebude postačovať jeden vyberač a preto zrejme budú musieť prijať ďalšieho, čo na druhej strane navýši výdavky.

Za parkovanie sa doteraz platilo len na vyznačenom parkovisku, na vnútornej strane námestia. Niektorí vodiči ale stáli bez zaplatenia aj na druhej strane. Upozornil na to poslanec Ivan Hazucha na januárovom rokovaní. Ako spomenul, keď vodiči nechcú platiť, postavia sa mimo vyznačených miest a samospráva sa na to iba prizerá. Podľa neho je parkovisko stále plné bez ohľadu na to, či sa platí 50 centov alebo euro. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili aj umiestnenie rámp na Hlavnom námestí, čo by podľa nich prinieslo viac transparentnosti vo výbere parkovného. Uznesenie ale primátor vetoval. Po opätovnom predložení návrh nepodporil dostatočný počet poslancov a je teda neplatný. Podľa primátora námestie na parkovanie využíva čoraz menej vodičov a umiestnením rámp sa situácia ešte zhorší. „Ak by sme úplne zakázali vstup na Hlavné námestie, bude vymreté,“ dodal Šimko, podľa ktorého autá pohlcuje najmä parkovisko pri Kauflande.

Celodenné parkovanie na Hlavnom námestí vyjde na 3,30 eur. Poplatky mesto vyberá prostredníctvom Mestského športového klubu. Na návrh dozornej rady MŠK sa od minulého roku zvýšil poplatok za hodinu státia z 50 centov na jedno euro. Ako primátor Šimko spomenul, zvýšenie parkovného vidí ako problém, pretože ľudia na to nadávali.

Rimavskosobotská samospráva od roku 2009 prevádzkuje aj službu mobil parking, ktorá umožňuje zaplatiť za parkovanie v meste cez mobilný telefón. Obyvatelia ju však využívajú minimálne.

[nggallery id=1351]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross