No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Autá v cintoríne ohrozujú ľudí, poslanci žiadajú reguláciu dopravy

RIMAVSKÁ SOBOTA – V rimavskosobotskom cintoríne stále pretrváva problém s nezodpovednými vodičmi, ktorí porušujú zákaz vjazdu do jeho areálu. Navyše aj ohrozujú ľudí, ktorí sa v ňom pohybujú. Na tohtotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informoval predseda klubu Odvážme sa zrýchliť Roman Vaľo, podľa ktorého poslancov s týmto problémom oslovujú mnohí obyvatelia.

Súčasný stav podľa vyjadrenia občanov už začína byť nebezpečný, pretože osobné motorové vozidlá pohybujúce sa po komunikáciách cintorína ohrozujú chodcov. V mnohých prípadoch vozidlá vstupujú do areálu neoprávnene, keďže neprevážajú osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, nemajú označenie ZŤP a ani nezabezpečujú obsluhu, respektíve údržbu hrobových miest,“ uviedol Vaľo.

Zároveň vyslovil požiadavku, aby bola zabezpečená bezpečnosť obyvateľov mesta a do areálu cintorína by bol vjazd vozidlám, ktoré nezabezpečujú obsluhu cintorína a cintorínske služby, prípadne nie sú oficiálne určené na prevoz osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu, umožnený len vo výnimočných a obmedzených prípadoch.

Článok pokračuje pod reklamouNa tento problém upozornila ešte koncom decembra 2020 aj poslankyňa Erika Juhászová. Pýtala sa vtedy, či by nebolo možné bránu cintorína zatvárať i počas bežných dní.

Tá brána je otvorená od rána do večera. Ľudia sú už natoľko leniví, že autami chodia až priamo k hrobom. Nehovorím, pri starých a chorých ľuďoch je to normálne, ale tam chodia väčšinou mladí ľudia a robia si tam doslova rallye,“ podotkla poslankyňa.

Ako jej vtedy odpovedal riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, bránu nechávajú otvorenú práve pre takýchto starších občanov a invalidov. Do cintorína inak platí zákaz vjazdu, podľa Juhászovej však nie je dodržiavaný, čo potvrdil aj Barto.

„Ja tam však neviem postaviť pracovníka, aby dohliadal a kontroloval preukazy. Jedine, že by tam častejšie zasiahla polícia, aby tam ľudia prestali jazdiť. Dokonca sa stalo, že nám tam umývali aj autá,“ podotkol riaditeľ TSM s tým, že riešením by bola aj inštalácia kamery a brána s diaľkovým ovládaním, čo by si však vyžiadalo isté finančné náklady.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross