No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Voda vo výtlkoch ošpliecha chodcov aj na niekoľko metrov

11. júna 2013 | |  | | |

Okružná ulica Rimavská SobotaChýbajúci chodník, výtlky ako aj mláky po častých dažďoch komplikujú dopravu na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote prevažne chodcom. Podľa tamojšej obyvateľky Jiřiny Krejčovej, ktorá sa na redakciu Rimava.sk obrátila s podnetom na opravu týchto výtlkov, chodci po daždi riskujú poriadnu sprchu, pretože sa nemajú kam vyhnúť, keď prichádza auto.

Ako priblížila, v smere od Sídliska Západ musia chodiť v rámci dodržiavania pravidiel cestnej premávky po ľavej strane, kde však najmä po daždi narazia na „najväčšiu mláku v meste“. Podľa Krejčovej v mestskej časti Tomašová nemajú poriadne chodníky. „Denne však tadiaľ prechádza aj dosť detí do školy,“ dodala. „Preto žiadam o vysvetlenie, akým spôsobom a kedy chce mesto situáciu riešiť, až niekoho zaujímajú aj obyčajní ľudia a nie len vzájomné politické "bitky" v zastupiteľstve,“ uvádza obyvateľka mesta.

Porušovanie predpisov rozstrekovaním kaluží rieši zákon o cestnej premávke, podľa ktorého vodič nesmie obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osoby najmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží, blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode.
Podľa riaditeľa Technických služieb mesta Tibora Barta s opravami výtlkov v meste ešte neskončili, práve kvôli nepriaznivému počasiu. Ako dodal, o probléme na Okružnej ulici vedia, no k tejto ulici sa ešte nedostali. Jamy však podľa Barta majú zmapované a budú v ich opravovaní pokračovať. Zároveň uviedol, že najhoršia situácia s výtlkmi je pod Košickou cestou v okolí zberného dvora, na Daxnerovej či Gorkého ulici, kde chceli cesty rekonštruovať, no poslanci neschválili úver.

Vodiči by mali pri jazde v daždivom počasí dbať na zvýšenú pozornosť. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, vodič podľa zákona o cestnej premávke nesmie obťažovať ostatných účastníkov rozstrekovaním kaluží. Podľa polície za ošpliechanie chodca autom hrozí vodičovi pokuta.

Zdroj: Rimava.sk

 

Okružná ulica v smere od Sídliska Západ
Okružná ulica

 

Máte tip na tému, ktorá by podľa Vás mohla byť zaujímavá aj pre ostatných čitateľov? Je vo Vašom okolí niečo, na čo chcete upozorniť? Napíšte do redakcie Rimava.sk, nechajte nám svoj odkaz v čiernej skrinke alebo ho pošlite priamo na [email protected]

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross