No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RUŽOVÁ OSADA: Realizátora prác nehodového úseku hľadajú opakovane

ruzova-osadaSpoločnosť, ktorá by mala rekonštruovať nehodový úsek na rozhraní Rimavskosobotského a Lučeneckého okresu nazývaný Ružová osada za viac ako 8 mil eur, zatiaľ nenašli. Postup verejného obstarávania bol zrušený a verejné obstarávanie od začiatku týždňa opakujú. Informuje o tom Úrad pre verejné obstarávanie. Lehota na predkladanie aktuálnych ponúk uplynie do 5. mája.

Približne dvojkilometrový úsek zmierni v smere od oždianskeho dialničného obchvatu najmä prvú, ostrú ľavotočivú zákrutu, ktorá nezodpovedá potrebám cesty I. triedy. Práce majú byť financované z prostriedkov z Operačného programu Doprava, kde bola schválená žiadosť o nenávratný finančný príspevok vo výške 8,21 mil. eur. Príspevok z Kohézneho fondu, resp. z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na financovanie projektov je 85 % a zo štátneho rozpočtu 15 percent.
Cesta pri Ružovej osade neďaleko Oždian patrí už niekoľko rokov k úseku častých dopravných nehôd. Na zákrute už vyhaslo niekoľko ľudských životov. Najvážnejšou bola dopravná nehoda diaľkového autobusu v roku 2005, kedy o život prišli štyria ľudia. Na ceste sú okrem iného aj značenia  zvýrazňujúce iné nebezpečenstvo, otáčanie vozidiel údržby a taktiež obmedzujúce rýchlosť jazdy na 80, 60, a 40 km/h.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Nehodový úsek pri Ružovej osade budú rekonštruovať
DOPLNENÉ: Pri Ružovej osade havarovala vojenská tatrovka
VIDEO: Slovenská kobra už aj pri R. Sobote, vodič Audi prekročil rýchlosť trojnásobne
VIDEO: Nehodové úseky pri Fige a Ružovej osade si vyžiadali dve vážne nehody a ľudský život


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross