No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sms-kou zatiaľ za parkovanie v Rim. Sobote nezaplatil nikto

3. septembra 2009 |  | | |

Po mesiaci od zavedenia služby mobil-parking v Rimavskej Sobote zatiaľ túto službu nikto nevyužil. Pre Rimava.sk to dnes potvrdil náčelník mestskej polície Peter Berecz, ktorej pracovníci boli vyškolení a dohliadajú na jej prevádzkovanie. Podľa jeho slov boli informatívne tabule o tejto službe, kedy sa za parkovanie môže platiť aj sms-kou osadené v troch lokalitách približne týždeň po zavedení tejto služby. Tabule označujú dve zóny, Z1 Hlavné námestie a Z2 na Ulici B. Bartóka a Jánošíkovej ulici.

Berecz zároveň podotkol, že zaužívaným spôsobom zatiaľ ostáva platenie v hotovosti na mieste výbercom poplatkov. „Ľudia sú naučení hlavne na parkovacie karty,“ povedal pre Rimava.sk Berecz a zdôraznil, že záujemca o platenie za parkovanie cez sms musí byť zaregistrovaný cez internetovú stránku a až potom môže platiť prostredníctvom mobilného telefónu.

Vodiči v Rimavskej Sobote môžu mobil-parking využívať od 3. augusta. Za hodinu parkovania na Hlavnom námestí zaplatí odosielateľ správy sumu 1 eur (cca 30 Sk), mimo námestia 0,30 eur (cca 9 Sk). Prevádzkuje ju spoločnosť MPay Slovakia. Parkovacie plochy má v prenájme spoločnosť Brantner Gemer. Rozšírenie možností platby za parkovanie o tzv. mobil parking schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom júnovom zasadnutí. Službu mobil parking v súčasnosti využívajú v Bratislave, Martine a Lučenci.
.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross