No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Od augusta môžu vodiči za parkovanie platiť aj cez mobil

16. júla 2009 |  | | | |

Od pondelka, 3. augusta, budú môcť vodiči za parkovanie v Rimavskej Sobote platiť aj prostredníctvom sms-správy. Pre Rimava.sk to potvrdila Jarmila Luštíková z kancelárie prednostu rimavskosobotského mestského úradu. Ako uviedla, služba mobil parking bude oficiálne zahájená  v piatok, 31. júla, občania ju budú môcť využívať od nasledujúceho pondelka. „Zástupcovia firmy prídu v piatok odovzdať kontrolný prístroj a zaškoliť príslušníkov mestskej polície,“ povedala Luštíková.

Služba mobil parking je dostupná pre všetkých užívateľov mobilných telefónov bez ohľadu na operátora. Po registrácii na internetovej stránke možno za parkovanie zaplatiť odoslaním sms-správy, v ktorej bude uvedená doba parkovania a zóna. Za hodinu parkovania na Hlavnom námestí zaplatí odosielateľ správy sumu 1 eur (cca 30 Sk), mimo námestia 0,30 eur (cca 9 Sk).

Rozšírenie možností platby za parkovanie o tzv. mobil parking schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom júnovom zasadnutí. Prevádzkovať ju bude spoločnosť MPay Slovakia, parkovacie plochy ostávajú naďalej v prenájme spoločnosti Brantner Gemer. Službu mobil parking v súčasnosti využívajú v Bratislave, Martine a Lučenci.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Platiť parkovné sa bude dať aj cez SMS správy
MsZ: Bude sa schvaľovať mobil parking, zmluva s Brantnerom by sa mala predĺžiť na neurčito
Rimavskosobotskí poslanci budú rozhodovať aj o Mobil Parkingu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross