No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskí poslanci budú rozhodovať aj o Mobil Parkingu

24. apríla 2009 |  | |

Platenie za parkovanie s pomocou mobilného telefónu sa možno rozšíri aj do Rimavskej Soboty. Rozhodovať o tom budú rimavskosobotskí poslanci na budúcotýždňovom rokovaní. Pre Rimava.sk to potvrdila Jarmila Luštíková z kancelárie prednostu rimavskosobotského mestského úradu, ktorá má na starosti právne záležitosti. Podľa jej slov mesto so službou „mobil parkingu“ oslovila spoločnosť Siemens, ktorej zástupca svoje konkrétne zámery odprezentuje na rokovaní MsZ.

Podľa Luštíkovej spoločnosť je ochotná prispôsobiť sa mestu. „Uzatvorí zmluvu s tým, koho si my vyberieme,“ povedala Luštíková a dodala, že v prípade, ak by sa do toho išlo, zmluva by mohla byť uzavretá medzi spoločnosťou a Brantnerom na 5 rokov. Podľa Luštíkovej sa následne bude musieť prehodnotiť zmluva so spoločnosťou Brantner, ktorá má parkovacie miesta v nájme iba do konca júna.

Spoločnosť Siemens svoje služby poskytuje okrem zahraničia na Slovensku v Bratislave a Lučenci. Podľa ich prezentácie medzi výhody patrí dostupnosť služby non-stop, jednotný systém pre celé Slovensko a Viedeň, žiadne papierové lístky a drobné mince, informácia pred uplynutím limitu parkovacieho času, súhrnné mesačné faktúry  pre podnikateľov.

Ako pre Rimava.sk uviedol šéf komisie výstavby, územného plánovania a dopravy Ladislav Rigó, ktorý je zároveň poslancom MsZ, táto služba sa mu pozdáva. „Zatiaľ nevidím do systému financovania, ale pokiaľ by to rozpočet mesta nezaťažilo, som za,“ vyjadril sa Rigó.

V súvislosti s dopravou bude na utorňajšom rokovaní aj správa o stave na úseku dopravy a miestnych komunikáciách.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross